Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОР УКРАЇНИ ПЕРЕБУВАЄ З ОФІЦІЙНИМ ВІЗИТОМ В КНР

  2018-06-29

  25 червня розпочався робочий візит делегації Генеральної прокуратури України на чолі з Генеральним прокурором України Юрієм Луценком до Китайської Народної Республіки з метою проведення зустрічей з представниками китайських компетентних органів.

  Під час візиту Юрій Луценко зустрівся з Генеральним прокурором Верховної Народної прокуратури КНР Чжаном Цзюнем.

  Сторони обмінялись досвідом щодо процесу реформування органів прокуратури та важливості ролі прокурора у кримінальному провадженні.

  Досягнуто домовленості про обмін досвідом та практичними напрацюваннями при імплементації в роботу відомств сучасних ІТ-інструментів, а також запровадження спільних навчальних модулів у профільних навчальних закладах.

  Юрій Луценко заявив, що прогресивний досвід та сучасний підхід китайських колег до розслідування кримінальних справ безумовно слугуватиме підвищенню ефективності роботи органів прокуратури України.

  За словами українського генпрокурора, однією з ключових завдань реформи Генеральної прокуратури України є впровадження електронного документообігу та електронного кримінального провадження, тому що поки прокурори роблять нескінченну паперову роботу, “злочинці переходять на криптовалюту і” хмарні “сховища”.

  Зі свого боку Чжан Цзюнь висловив зацікавленість у подальшій співпраці між органами прокуратури обох країн у таких пріоритетних напрямах діяльності,  як боротьба з контрабандою, кіберзлочинністю, торгівлею людьми, а також відмивання коштів. Він відзначив: «Вражають нещодавні досягнення української сторони у сфері повернення активів. Сподіваюсь, що спільними зусиллями ми зможемо досягнути ще більшого прогресу у подоланні корупції та легалізації доходів Чжан Цзюн».

  Крім того, 26 червня делегація органів прокуратури України провела зустріч з Головою Верховного народного суду КНР Чжоу Цянем.

  Під час зустрічі Юрій Луценко наголосив на суттєвому прогресі органів прокуратури України у боротьбі із корупцією, а також повернення активів, набутих незаконним шляхом, відзначив процес проведення в Україні судової реформи, створення та початку функціонування Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

  Водночас сторони обговорили подальші кроки, які необхідно зробити задля ефективного функціонування новостворених судових органів, впровадження в їх роботі сучасних інформаційних систем тощо.

  Цього ж дня, Юрій Луценко провів робочу зустріч з Головою Національної наглядової комісії КНР Яном Сяоду.

  Сторони обговорили результати боротьби із високопосадовою злочинністю та корупцією, а також налагодження більш тісної міжнародної взаємодії у цій сфері.

  “Тянься Лінк”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *