Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 5 ПО 9 ЛИПНЯ 2024 РОКУ

    2024-07-11

    Чергова прес-конференція 5 липня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Мао Нін

    AFP: Майбутній прем’єр-міністр Сполученого Королівства К. Стармер, який переміг на загальних виборах, раніше говорив, що Британія має позбутися залежності від Китаю в питаннях торгівлі та технологій, але співпрацювати з ним з інших питань, таких як зміна клімату. Якою є реакція Китаю на обрання К. Стармера?

    Мао Нін: Ми звернули увагу на результати виборів у Великій Британії. Позиція Китаю щодо розвитку китайсько-британських відносин послідовна та чітка. Китай та Великобританія є постійними членами Ради Безпеки ООН та найбільшими економіками світу. Розвиток стабільних та взаємовигідних китайсько-британських відносин відповідає корінним інтересам народів двох країн, а також сприяє спільним зусиллям обох сторін щодо вирішення глобальних проблем та сприяння миру та розвитку на планеті. Ми сподіваємося на співпрацю з британською стороною для просування китайсько-британських відносин правильним шляхом на основі взаємної поваги та безпрограшної співпраці.

    China News Service: Цього року саміт ШОС затвердив Білорусь як держава-член. Як це прокоментує Китай?

    Мао Нін: Білорусь, як держава-спостерігач при ШОС, давно ототожнює себе з основними концепціями ШОС, включаючи «шанхайський дух», та бере активну участь у співпраці в різних галузях, вносячи важливий внесок у розвиток ШОС. На саміті цього року голова КНР Сі Цзіньпін та лідери інших держав-членів підписали резолюцію щодо надання Білорусі статусу члена ШОС, що ознаменувало збільшення кількості держав-членів ШОС до 10. Китай ще раз тепло вітає Білорусь та сподівається на її активну, всебічну та глибоку участь у діяльності Організації та внесення нового внеску у розвиток ШОС.

    Будучи найчисленнішою та найширшою у світі всеосяжною регіональною організацією, ШОС продовжує розвивати та розширювати склад держав-членів, демонструючи потужну життєву силу, згуртованість та привабливість «шанхайського духу», а також повною мірою демонструючи, що ШОС відповідає тенденціям розвитку часу та практикує концепцію відкритого та інклюзивного співробітництва, що вітається та цінується міжнародною спільнотою та країнами регіону.

    В даний час все більше країн хочуть зміцнити свою співпрацю з ШОС та отримати чи підвищити свій статус у рамках ШОС. Китай запрошує все більше країн, що розділяють «шанхайський дух», цілі та принципи ШОС, приєднатися до сім’ї ШОС, об’єднати зусилля для побудови тіснішої спільноти єдиної долі ШОС, сприяти міжнародній справедливості, миру та стабільності в усьому світі, робити внесок у «силу ШОС» » для сприяння глобальному процвітанню та розвитку.

    Рейтер: Учора Європейська комісія підтвердила, що запровадить часові тарифи на електромобілі китайського виробництва. Міністерство торгівлі Китаю оголосило сьогодні вранці, що продовжить антидемпінгове розслідування щодо імпорту бренді з Європейського Союзу. Чи планує Китай ввести нові заходи у відповідь?

    Мао Нін: За детальною інформацією вам слід звернутися до компетентної китайської влади. Китай неодноразово висловлювався проти проведення ЄС антисубсидарного розслідування щодо китайських електромобілів. Ми завжди вважали, що конкретні економічні та торгові питання мають вирішуватись шляхом діалогу та консультацій. Китай також вживе необхідних заходів для надійного захисту своїх законних прав та інтересів.

    ІА Сіньхуа: Нещодавно в Астані успішно пройшло 24-те засідання Ради глав держав ШОС, у якому взяв участь голова КНР Сі Цзіньпін. Чи можете ви надати додаткову інформацію про саміт? Які ініціативи висунув Китай?

    Мао Нін: 4 липня в Астані (Казахстан) відбулося 24-те засідання Ради глав держав-членів ШОС. Голова КНР Сі Цзіньпін був запрошений на саміт і виступив із важливою промовою під назвою «Об’єднуючи зусилля, ми будуємо найкращий будинок ШОС». Під час зустрічі голова КНР Сі Цзіньпін та лідери країн-учасниць обмінялися поглибленими думками з міжнародних та регіональних питань, що становлять взаємний інтерес, намітили план та перспективи наступного кроку у розвитку ШОС, а також досягли низки консенсусів.

    На саміті було прийнято понад 20 документів, у тому числі Астанинська декларація, Ініціатива про єдність держав з метою сприяння справедливості, гармонії та розвитку у світі, Заява про принципи добросусідства, взаємної довіри та партнерства та ін. Астанинська декларація, зокрема, наголосила на необхідності прихильності «шанхайському духу» і підтвердила необхідність сприяння побудові нового типу міжнародних відносин та спільноти єдиної долі людства, відображаючи загальне прагнення держав-членів ШОС до зміцнення єдності та співробітництва та передаючи позитивний сигнал про те, що ШОС готова взяти на себе місію часу, об’єднати зусилля у вирішенні ризиків та викликів, спільно працювати в ім’я безпеки та розвитку. Можна сказати, що саміт досяг плідних результатів, які надали потужного імпульсу новому розвитку ШОС і підкреслили її привабливість і вплив.

    Перед обличчям мінливого світу, часу та історії голова КНР Сі Цзіньпін гостро вловив основні світові тенденції, став на стратегічний рівень довгострокового розвитку всього людства і, маючи широке глобальне бачення і глибоку любов до народу, зазначив, що для того, щоб впоратися зі століттям змін, Вкрай важливо мати мудрість, щоб зрозуміти зміни, здатність адаптуватися та сміливість, щоб прагнути до них.

    Голова КНР Сі Цзіньпін зазначив, що регіон стикається з потрійними ризиками: менталітетом «холодної війни», «маленькими дворами з високими стінами», втручанням та поляризацією, та запропонував три цільові рішення, спрямовані на захист безпеки, забезпечення права на розвиток та консолідацію сил єдності , закликавши всі сторони продовжувати високо тримати прапор «шанхайського духу» та спільно працювати над стабілізацією напряму розвитку ШОС.

    Голова Сі Цзіньпін підкреслив, що країни ШОС повинні міцно утвердити почуття спільності долі, завжди підтримувати «шанхайський дух», неухильно йти шляхом розвитку, що відповідає їх власним національним умовам і реаліям регіону, і виступати за будівництво «п’яти спільних будинків», а саме: спільного дому єдності та взаємної довіри, миру та спокою, процвітання та розвитку, добросусідства та дружби, чесності та справедливості.

    Важлива промова голови Сі Цзіньпіна викликала теплий відгук. Учасники висловили сподівання, що вступ Китаю на посаду голови надасть нового імпульсу розвитку ШОС, і підкреслили, що твердо виконуватимуть початкову місію ШОС, використовуватиме потенціал співпраці, розширюватиме широту та глибину співпраці в усіх аспектах і приноситиме більше користі народам усіх країн плодами співробітництва. Ми впевнені, що країни ШОС будуть наслідувати віяння часу, об’єднуватись і співпрацювати, працювати пліч-о-пліч, прагнути до досягнення мети, що дозволяє народам усіх країн жити, працювати і бути щасливими у світі та праці, і спільно внесуть потужний імпульс у підтримку миру та розвитку в усьому світі.

    China Daily: На полях саміту ШОС голова Сі Цзіньпін провів двосторонню зустріч із президентом Азербайджану І. Алієвим, і сторони опублікували спільну заяву, яка офіційно закріплює стратегічне партнерство Китаю та Азербайджану. Чому було обрано цей час підвищення відносин? Чи не могли б ви розповісти нам про поточне положення?

    Мао Нін: Китай та Азербайджан встановили дипломатичні відносини 2 квітня 1992 року. Як зазначив голова КНР Сі Цзіньпін, за останні 30 років китайсько-азербайджанські відносини завжди розвивалися здоровими і стабільними темпами, а співпраця між двома країнами досягла плідних результатів і набула більшого стратегічного підтексту. Особливо останніми роками голова КНР Сі Цзіньпін та президент І. Алієв підтримують тісні контакти та забезпечують стратегічне керівництво китайсько-азербайджанськими відносинами. Сторони твердо підтримують одна одну у питаннях, що стосуються суверенітету, територіальної цілісності та інших основних інтересів одна одної. Двостороння торгівля зросла з мільйона доларів до понад мільярда доларів. Дві країни підтримують тісний зв’язок та співробітництво в рамках ШОС, НУМДА та ООН та інших організацій. На цьому тлі цілком природно, що китайсько-азербайджанські відносини мають удосконалюватись та покращуватись.

    Глави держав Китаю та Азербайджану оголосили про створення китайсько-азербайджанського стратегічного партнерства, що є важливою віхою історії двосторонніх відносин. Сторони ухвалять це як нову відправну точку для подальшого зміцнення взаємної політичної підтримки, поглиблення всебічного співробітництва на основі високоякісного спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху», здійснення ефективної координації у міжнародних справах та сприяння здоровому та стабільному розвитку китайсько-азербайджанського стратегічного партнерства на благо народів двох країн.

    CCTV: Як відомо, Рада ООН з прав людини на своїй 56-й сесії 4 липня схвалила доповідь про участь Китаю у четвертому раунді національних оглядів з прав людини. Чи можете ви надати додаткову інформацію з цього питання?

    Мао Нін: 4 липня на своїй 56-й сесії Рада ООН з прав людини одноголосно схвалила доповідь про участь Китаю у четвертому раунді національних оглядів з прав людини. Огляд становища прав людини щодо конкретних країн є важливою платформою для відвертого обміну думками між державами на рівних умовах, а також для конструктивного діалогу та співробітництва. Китай надає великого значення цій зустрічі, на якій було представлено позицію уряду Китаю щодо рекомендацій, зроблених Китаю різними країнами в ході національних оглядів прав людини, а також поетапний прогрес у реалізації 30 нових ініціатив щодо захисту прав людини, які уряд Китаю зобов’язався зробити, детально описано шлях розвитку Китаю в галузі прав людини, концепції та досягнення, а також підкреслено, що Китай дотримуватиметься ідеї розвитку, орієнтованого на народ, щоб плоди модернізації приносили користь усьому народу ширше і справедливіше. , неухильно підвищувати рівень захисту прав людини у процесі модернізації за китайським зразком та вносити новий внесок у здоровий розвиток прав людини у світі.

    На зустрічі багато країн, включаючи Російську Федерацію, Узбекистан, В’єтнам, Об’єднані Арабські Емірати, Алжир, Замбію, Гамбію, Венесуелу та інші, позитивно оцінили зусилля та досягнення Китаю у розвитку справи прав людини, високо оцінили відкритість та відвертість Китаю в участі національних оглядів прав людини, підтвердили, що Китай прийняв більшість рекомендацій з урахуванням власних національних умов та бажань свого народу, та підтримали схвалення доповіді Ради про участь Китаю у національних оглядах прав людини. Після того, як Рада з прав людини схвалила доповідь про участь Китаю в національних оглядах прав людини, пролунали оплески, і представники багатьох країн привітали китайську делегацію.

    Одностайне схвалення Радою з прав людини участі Китаю в четвертому раунді національних оглядів з прав людини повною мірою свідчить про те, що міжнародне співтовариство високо цінує досягнення Китаю в галузі прав людини та його внесок у міжнародну правозахисну справу. Китай дотримуватиметься китайського шляху розвитку прав людини, постійно підвищуватиме рівень захисту прав людини, практикуватиме справжню багатосторонність та просуватиме глобальне управління правами людини у більш чесному, справедливому, розумному та інклюзивному напрямі.

    Global Times: За повідомленнями південнокорейських ЗМІ, Північна Корея нещодавно змінила спосіб передачі національного телемовлення у зовнішній світ із китайських супутників на російські, що призвело до погіршення якості північнокорейських телесигналів, які приймаються в Південній Кореї. Чи розглядає Китай цей крок як приклад розширення співробітництва КНДР із Росією? Який ваш коментар?

    Мао Нін: Я не володію інформацією щодо вашого питання. З погляду здорового глузду, супутникові послуги мають комерційний характер, і немає потреби у надмірному тлумаченні, оскільки спосіб здійснення співробітництва має визначатися шляхом консультацій між діловими партнерами.

    Чергова прес-конференція 8 липня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    CCTV: Повідомляється, що голова КНР Сі Цзіньпін завершив державний візит до Таджикистану. Чи можете ви надати додаткову інформацію про результати візиту?

    Лінь Цзянь: На запрошення президента Республіки Таджикистан Е. Рахмона голова КНР Сі Цзіньпін відвідав Таджикистан із державним візитом із 4 по 6 липня. Це третій візит голови КНР Сі Цзіньпіна до Таджикистану і перший візит після 20-го Всекитайського з’їзду КПК, який мав велике історичне значення.

    Таджикистан надав великого значення цьому візиту. Президент Е. Рахмон особисто зустрів Сі Цзіньпіна в аеропорту. У ході візиту голова Сі Цзіньпін взяв участь у церемонії вітання, організованої президентом Е. Рахмоном, провів з ним переговори на високому та низькому рівнях, а також провів поглиблений обмін думками з питань китайсько-таджицьких відносин, взаємовигідного співробітництва в різних галузях, а також щодо міжнародним та регіональним проблемам, що становлять взаємний інтерес. Голова КНР Сі Цзіньпін вручив президенту Рахмону орден Дружби. Глави двох держав взяли участь у церемонії підписання документів, зустрічі з журналістами та відкритті будівель парламенту та уряду Таджикистану, збудованих за сприяння Китаю. Голова Сі Цзіньпін також взяв участь у вітальному бенкеті та невеликому чаювання, організованому президентом Е. Рахмоном.

    Глави двох держав підписали «Спільну декларацію Китайської Народної Республіки та Республіки Таджикистан про розвиток всеосяжного стратегічного партнерства в нову епоху», проголосивши розвиток китайсько-таджицького всеосяжного стратегічного партнерства в нову епоху і одноголосно вирішивши будувати китайсько-таджицьке співтовариство. взаємною вигодою та безпрограшною ситуацією з вищої точки відліку. Відповідні відомства двох країн підписали понад 20 документів про співпрацю у галузі економіки та торгівлі, комунікацій, ключових корисних копалин, безпеки та гуманітарних наук.

    Сторони домовилися взяти за основу співпрацю в рамках високоякісного спільного будівництва «Одного поясу, одного шляху», всебічно просувати стикування стратегій розвитку двох країн, активізувати просування великих проектів співробітництва, таких як реконструкція ключових ділянок другої черги автомагістралі Китай – Таджикистан, поглиблювати співпрацю в мінерально-сировинному секторі та сприяти зусиллям з модернізації своїх країн. Обидві сторони готові всебічно зміцнювати гуманітарні обміни та співробітництво, щоб зміцнити фундамент дружби між Китаєм та Таджикистаном на багато поколінь. Ми будемо ефективно використовувати такі платформи, як Китайсько-таджицький центр традиційної китайської медицини та «Майстерні Лу Баня», активізувати зусилля щодо створення культурних центрів один одного, а також підтримувати активніші обміни між двома країнами в галузі молоді, ЗМІ, аналітичних центрів, освіти , з питань жінок та інших сферах. Сторони мають намір і надалі зміцнювати співробітництво у сфері безпеки, спільно боротися з тероризмом, сепаратизмом, екстремізмом, включаючи Ісламський рух Східного Туркестану, забезпечувати безпеку кордонів двох країн, беззастережно протистояти будь-якому втручанню третьої сторони у внутрішні справи двох країн, а також спільно працювати над підтримкою. та стабільності в регіоні. Обидві сторони продовжать зміцнювати зв’язок і координацію з афганського питання і спільно братиму участь у співпраці з механізмами, пов’язаними з Афганістаном. Сторони високо цінують досягнення співпраці Китай-Центральна Азія та готові постійно вдосконалювати та зміцнювати цей механізм. Китай став ротаційним головою ШОС та проведе саміт ШОС у Китаї наступного року. Китай вітає участь у ньому президента Е. Рахмона. Китай готовий співпрацювати з Таджикистаном, щоб активно втілювати в життя концепцію спільноти єдиної долі людства, Ініціативу глобального розвитку, Ініціативу глобальної безпеки та Ініціативу глобальної цивілізації, а також вносити внесок Китаю та Таджикистану у справу миру та розвитку в усьому світі.

    Візит був насиченим та плідним, він став новою віхою в історії китайсько-таджицьких відносин. Ми сповнені впевненості у перспективах розвитку китайсько-таджицьких відносин. Китай продовжить неухильно просувати китайсько-таджицьку дружбу та взаємовигідну співпрацю, і як би не змінювалася міжнародна обстановка, Китай завжди буде надійним другом, надійним партнером та близьким братом Таджикистану.

    AFP: Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сьогодні відвідує Китай, головним чином для того, щоб поговорити про кризу в Україні. В. Орбан представляє ЄС чи Угорщину?

    Лінь Цзянь: Вранці 8 липня голова КНР Сі Цзіньпін зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини В. Орбаном у державній резиденції «Дяоюйтай» у Пекіні. Китай уже видав прес-реліз, з яким ви можете ознайомитися.

    У ході зустрічі голова КНР Сі Цзіньпін і прем’єр-міністр В. Орбан обмінялися думками щодо двосторонніх відносин, відносин між Китаєм і Європою та питань, що становлять взаємний інтерес. Сторони зосередились на поглибленому спілкуванні щодо кризи в Україні. Прем’єр-міністр В. Орбан повідомив про свій нещодавній візит до України та Росії. Голова КНР Сі Цзіньпін високо оцінив зусилля прем’єр-міністра В. Орбана щодо сприяння політичному врегулюванню української кризи та розповів про відповідні погляди та ідеї Китаю. Голова КНР Сі Цзіньпін наголосив, що на користь усіх сторін припинити бойові дії і якнайшвидше знайти політичне рішення. В даний час основна увага приділяється дотриманню принципів «не розширювати театр воєнних дій, не ескалювати і не провокувати», а також сприяти якнайшвидшому охолодженню ситуації. Міжнародна спільнота має створити умови та надати допомогу для відновлення прямого діалогу та переговорів між двома сторонами. Припинення вогню в цьому конфлікті може настати в найкоротші терміни лише в тому випадку, якщо всі великі держави докладуть позитивної енергії замість негативної. Китай по-своєму активно переконує у необхідності миру та сприяє переговорам, заохочуючи та підтримуючи всі зусилля, що сприяють мирному врегулюванню кризи. Китай та Угорщина поділяють одні й ті самі основні ідеї та напрямки діяльності. Китай готовий продовжувати підтримувати зв’язок із угорською стороною та всіма зацікавленими сторонами.

    Bloomberg: Нещодавно китайська армія була направлена до Білорусі для участі у спільних китайсько-білоруських військових навчаннях. Як ви вважаєте, чи схоже це на підписання Угоди про взаємний доступ між Філіппінами та Японією? Філіппіни та Японія не вважають, що Угода спрямована проти будь-якої сторони, і в Угоді не згадується нічого подібного. Але водночас багато європейських країн стурбовані тим, що китайські війська направлені до Білорусі.

    Лінь Цзянь: З питань спільних китайсько-білоруських навчань рекомендую звернутися до компетентних органів Китаю. Я хотів би зазначити, що зв’язок, про який ви згадуєте, є необґрунтованим.

    Beijing Youth Daily: Кілька днів тому держсекретар США Блінкен виступив із заявою, в якій привітав Далай Ламу з 89-річчям і заявив, що США підтримуватимуть зусилля щодо захисту сицзанської мови, релігії та культурних традицій, включаючи вільний вибір релігійних лідерів. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: Позиція китайського уряду з питань, пов’язаних із Сіцзаном, послідовна та зрозуміла. Справи Сицзана – це внутрішні справи Китаю, які не терплять втручання зовнішніх сил. Протягом тривалого часу в Сицзані спостерігається активний економічний розвиток, соціальна гармонія та стабільність, захищаються та заохочуються культурні традиції, повністю гарантуються права та свободи всіх етнічних груп, включаючи свободу релігійних переконань та свободу використання та розвитку власних мов та писемності. Міжнародна спільнота є свідком цього.

    Загальновідомо, що 14-й Далай-лама — не просто релігійний діяч, а політичний вигнанець, який займається антикитайською сепаратистською діяльністю під прикриттям релігії. Ми закликаємо США повністю усвідомити важливість і делікатність питань, пов’язаних із Сіцзаном, ефективно поважати основні інтереси китайської сторони, визнати антикитайський сепаратистський характер групи Далай-лами, дотримуватися своїх зобов’язань з питань, пов’язаних із Сіцзаном, та припинити всіляко підтримувати антикитайську сепаратистську. незалежності».

    Bloomberg: Японія, Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія підпишуть угоду з НАТО на саміті у Вашингтоні, щоб зміцнити співпрацю в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, повідомила газета Nikkei. Яка відповідь Китаю на це?

    Лінь Цзянь: НАТО, будучи продуктом холодної війни та найбільшим у світі військовим альянсом, претендує на роль регіональної та оборонної організації, з одного боку, і продовжує розширювати свою міць за межі своїх кордонів, проривати зони оборони та провокувати конфронтацію, з іншого боку, оголюючи менталітет холодної війни, що глибоко укорінився, і ідеологічну упередженість, що є реальним джерелом ризику, що загрожує глобальному світу і стабільності. НАТО слід дотримуватися свого позиціонування як регіональної, оборонної організації, припинити створювати напруженість в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, пропагувати мислення часів холодної війни та табірну конфронтацію, а також утриматися від заворушень у Європі, а потім у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

    Чергова прес-конференція 9 липня 2024 р. у офіційного представника МЗС КНР Лінь Цзяня

    CCTV: Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив на прес-конференції напередодні саміту НАТО, що однією з тем саміту є глобальне партнерство НАТО, і що криза в Україні показала, що «наша безпека не регіональна, а глобальна, і що нам необхідно тісно співпрацювати з нашими партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні». НАТО обговорить співпрацю з таких питань, як Україна, Австралія, Південна Корея, Японія, Нова Зеландія та інші країни, щоб протистояти Росії, Ірану, Північній Кореї, Китаю та іншим країнам. Як це прокоментує Китай?

    Лінь Цзянь: НАТО, як пережиток холодної війни та найбільший у світі військовий блок, претендує на роль регіональної та оборонної організації, але при цьому постійно розширює свою владу за межами своїх кордонів, провокуючи конфронтацію, займаючись гегемонією та залякуванням. Так звана безпека НАТО забезпечується за рахунок безпеки інших країн, а її поведінка створює надзвичайно високі ризики безпеки на глобальному та регіональному рівнях.

    Китай рішуче виступає проти наклепницької кампанії НАТО проти Китаю та перекладання відповідальності, а також проти використання НАТО Китаю як привід для просування на схід в Азіатсько-Тихоокеанський регіон та нагнітання обстановки в регіоні. Китай є будівельником світу у всьому світі, сприяє глобальному розвитку та захищає міжнародний порядок, а його об’єктивна та неупереджена позиція та конструктивна роль у міжнародних та регіональних гарячих точках, таких як українська криза, давно визнані міжнародною спільнотою. Ми закликаємо НАТО виправити своє помилкове уявлення про Китай, відмовитися від менталітету холодної війни та гри з нульовою сумою, припинити продавати «тривогу за безпеку», припинити створювати уявних ворогів і брати участь у закритих та ексклюзивних «малих колах» під гаслом «спільної оборони», а практичними діями просувати світ, стабільність та розвиток у всьому світі.

    Hubei Media Group: Ми відзначили, що приїзд іноземних туристів до Китаю став популярною тенденцією, що спричинила ажіотаж на онлайн-платформах соціальних мереж по всьому світу. Дані із низки зарубіжних соціальних мереж показують, що «Подорож до Китаю» стала популярним пошуковим запитом. Чи можете ви прокоментувати це?

    Лінь Цзянь: Ми раді бачити, що останнім часом кількість іноземних туристів, які прибувають до Китаю, продовжує залишатися на високому рівні. За даними китайської влади, у першій половині цього року в порти країни в’їхало 14,635 мільйонів іноземців, що на 152,7 % більше, ніж минулого року. З них 8 542 000 осіб в’їхали в країну за безвізовим режимом, що на 190,1 % більше, ніж минулого року. З постійним розширенням безвізового «кола друзів» та оптимізацією заходів щодо сприяння обміну між людьми для іноземних туристів поїздка до Китаю за першим бажанням стала реальністю.

    Останнім часом ми також бачимо багато відеороликів, знятих іноземними туристами, ці «імерсивні» фото демонструють життєздатність Китаю. На їхніх кадрах — яскраві вогні нічної набережної річки Лянма в Пекіні, домашня їжа на вулицях Шанхаю, «хардкорна» служба доставки їжі за допомогою дронів у Шеньчжені, а також «кібер-Ухань», наповнений технологіями району «Долина оптики» підвісною монорейкою. без водія. Ми також бачили дані про те, що 86% іноземних туристів, які побували в Китаї, вважають, що оплата стала зручнішою, і що сканувати код у будь-який час і в будь-якому місці стало новою модою для багатьох іноземців, з якими вони стикаються в Китаї.

    Китайська влада очікує, що кількість іноземців, які приїжджають до Китаю, продовжить зростати в другій половині цього року. Вибух турів до Китаю обумовлений неповторною чарівністю Китаю, відкритістю та інклюзивністю китайського суспільства, теплотою та дружелюбністю його жителів, а також плодами постійного просування Китаю на високому рівні для відкриття для зовнішнього світу. Ми продовжимо відкрито приймати світ і надавати йому нового імпульсу своїм власним розвитком, щоб обміни Китаю з іншими країнами стали динамічнішими та теплішими. Ми вітаємо друзів з усього світу відвідати Китай, щоб насолодитися прекрасними краєвидами, відчути життя, поділитися можливостями та співпрацювати один з одним. Ми вітаємо більше друзів із різних країн, щоб вирушити до Китаю за першим бажанням.

    ТАРС: Сьогодні у Владивостоці відбулося п’яте засідання Російсько-китайської міжурядової комісії зі співробітництва на Північному Сході та Далекому Сході. Чи може міністерство закордонних справ надати більш детальну інформацію про цю зустріч? Що Китай очікує від китайсько-російської співпраці на місцевому рівні?

    Лінь Цзянь: Ми взяли до уваги відповідні повідомлення. Китай готовий розвивати місцеву співпрацю з Росією на основі взаємної поваги та взаємної вигоди. Для отримання детальної інформації про цю зустріч рекомендую звернутися до компетентних органів.

    AFP: Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан учора перебував у Китаї з візитом, щоб обговорити кризу в Україні. Як ви вважаєте, яку роль відіграв його візит у врегулюванні української кризи?

    Лінь Цзянь: Учора голова КНР Сі Цзіньпін зустрівся у Пекіні з прем’єр-міністром Угорщини В. Орбаном. Китайська сторона вже випустила прес-реліз про цю зустріч, ви можете з нею ознайомитись.

    Під час візиту прем’єр-міністр В. Орбан обмінявся з китайською стороною думками щодо української кризи та інших питань, а також розповів про свій нещодавній візит до України та Росії. Китай високо оцінює конструктивні зусилля угорської сторони щодо сприяння політичному врегулюванню української кризи. Китай закликає всі зацікавлені сторони дотримуватись трьох принципів охолодження ситуації, а саме: не розширювати театр воєнних дій, не ескалювати та не провокувати, щоб створити умови для прямого діалогу між російською та українською сторонами. Китай продовжуватиме по-своєму активно сприяти миру та діалогу та відігравати конструктивну роль у сприянні політичному врегулюванню кризи.

    РІА Новини: Яких заходів вживе Китай для врегулювання кризи в Україні після візиту прем’єр-міністра Угорщини В. Орбана до Китаю? Чи відправить Китай знову спеціального представника Лі Хуея до Росії, України та Європи для врегулювання кризи?

    Лінь Цзянь: Ми вже випустили прес-реліз про візит прем’єр-міністра Угорщини В. Орбана. Китай високо оцінює зусилля угорської сторони щодо сприяння політичному врегулюванню української кризи. Китай також продовжить по-своєму активно сприяти миру та діалогу та ухвалить рішення про наступний крок у світлі розвитку ситуації. У цьому процесі Китай готовий продовжувати підтримувати зв’язок із зацікавленими сторонами та спільно працювати над створенням сприятливих умов для політичного врегулювання кризи.

    УНІАН: Вчора російські війська завдали масованого ракетного удару по столиці України, Києву та іншим містам, знищивши єдину в Україні дитячу лікарню «Охматдит», де лікуються люди з особливо тяжкими захворюваннями. Внаслідок нападу загинули близько 40 осіб, включаючи дітей, і понад 200 отримали поранення. Генеральний секретар ООН, а також низка міжнародних організацій та багато країн засудили російські ракетні удари по цивільному населенню як військові злочини. Як це прокоментує Китай? Чи засудив Китай напад та чи висловив свої співчуття українським жертвам?

    Лінь Цзянь: Позиція Китаю з українського питання є послідовною і зрозумілою, всі зацікавлені сторони повинні відповідально сприяти охолодженню ситуації, щоб накопичити умови для якнайшвидшого припинення вогню та політичного врегулювання кризи. Нещодавно «Консенсус із шести пунктів», спільно опублікований Китаєм та Бразилією, отримав позитивні відгуки більш ніж від 100 країн. Його перший пункт закликає всі зацікавлені сторони дотримуватись трьох принципів для охолодження ситуації, а саме: не розширювати театр воєнних дій, не ескалювати та не провокувати. Усі сторони повинні проявляти спокій та стриманість та утримуватися від дій, які можуть призвести до подальшої ескалації ситуації.

    Bloomberg: Додаткове питання щодо співробітництва НАТО в Азії. Ви тільки що сказали, що Китай виступає проти того, щоб НАТО, як пережиток холодної війни, просувалася на схід, у Азіатсько-Тихоокеанський регіон, заявляючи, що НАТО не повинна перетинати кордони. Коли минулого місяця КНДР і Росія відновили свій «союз у стилі холодної війни», Китай заявив: «Це питання двостороннього співробітництва між КНДР та Росією, і ми не коментуватимемо його». Чому Китай не коментував, коли КНДР та Росія відновили свій «союз у стилі холодної війни», але виступив проти підписання угоди між азіатськими країнами та НАТО?

    Лінь Цзянь: Ми чітко виклали свою позицію щодо двосторонніх контактів між КНДР та Росією, які є двосторонніми контактами між двома суверенними державами.

    Щодо питання про НАТО, то я вже чітко відповів. Ми сподіваємося, що НАТО відмовиться від менталітету холодної війни та гри з нульовою сумою, перестане брати участь у конфронтації між таборами та закритими та ексклюзивними «малими колами» під приводом «спільної оборони», і докладе реальних зусиль для сприяння миру, стабільності та спільному розвитку у всьому світі.

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 5 ПО 9 ЛИПНЯ 2024 РОКУ

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 5 ПО 9 ЛИПНЯ 2024 РОКУ

     

    ФРАГМЕНТИ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЙ ОФІЦІЙНОГО ПРЕДСТАВНИКА МЗС КНР ЗА ПЕРІОД З 5 ПО 9 ЛИПНЯ 2024 РОКУ

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *