Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Філіппіни обіцяють «свідомі» контрзаходи через атаки Китаю на їхні кораблі

  2024-03-29

  Президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший пообіцяв «свідомі» контрзаходи проти «небезпечних атак» китайських кораблів у Південно-Китайському морі і заявив, що веде переговори з союзниками, щоб захистити суверенітет своєї країни.

  Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.

  «Ми не прагнемо конфлікту з жодною країною, тим більше з тими, які претендують і стверджують, що є нашими друзями, але ми не будемо мовчати, підкорятися або підлабузнюватися», – заявив Маркос.

  За його словами, протягом наступних тижнів національні урядові установи вживатимуть контрзаходів, але не уточнив, про які саме заходи йдеться.

  «Повинен бути пропорційний, обдуманий і розумний пакет реагування та контрзаходів перед лицем відкритих, безперервних, незаконних, примусових, агресивних і небезпечних атак агентів берегової охорони Китаю та китайської морської міліції», – сказав президент Філіппін.

  Він повідомив, що розмовляв із союзниками та партнерами, які запропонували допомогу в тому, що потрібно країні для захисту свого суверенітету і забезпечення миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні: «Я передав їм наші вимоги, і нас запевнили, що вони будуть виконані».

  Зазначається, що Китай претендує на майже все Південно-Китайське море і звинувачує філіппінські судна в незаконному вторгненні в його води. Речник Міністерства оборони КНР У Цянь заявив, що Пекін виступає проти «іноземного втручання» у морську суперечку.

  «Ми повністю готові до будь-якої надзвичайної ситуації і будемо рішуче захищати територіальний суверенітет і морські права та інтереси Китаю», – сказав У в коментарі, поширеному посольством Китаю в Манілі в четвер.

   

  Філіппіни обіцяють «свідомі» контрзаходи через атаки Китаю на їхні кораблі

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *