Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ФАХІВЦІВ З КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ЗБИРАЮТЬСЯ ГОТУВАТИ У КРИМУ

  2011-11-11

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Ольга Танасійчук

  У Криму може з’явитися учбова філія Інституту китайської медицини провінції Хайнань. Про це йшлося під час зустрічі в п’ятницю ректора цього закладу, професора Ян Шичжуна з міністром охорони здоров’я Автономної Республіки Крим Ігорем Шпаком.

  “У центрі передбачається готувати фахівців у сфері китайської медицини не лише з України, а також із Росії і країн Східної Європи”, – розповів кореспондентові УКРІНФОРМу І.Шпак. За його словами, досвід подібної співпраці інститут уже має з Австралією, Голландією і Росією. Крім того, планується підготовка українських фахівців на короткострокових курсах безпосередньо в Центрі навчання при Хайнанському інституті в Хайкоу. Міністр також поінформував, що обговорювалися перспективи проведення майстер-класів у сфері китайської медицини на базі медустанов санаторно-курортного профілю Криму, розпочинаючи вже з наступного року. Наступна зустріч сторін планується в ході візиту у Крим делегації провінції Хайнань, наміченого на перше півріччя наступного року.

  Ректори і провідні фахівці Центру навчання китайської медицини ознайомили представника України з сучасним діагностичним обладнанням китайського, японського і корейського виробництва, яке вони використовують для діагностики серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань, з устаткуванням для масового неінвазивного скринінгу цукрового діабету, а також з найрізноманітнішими традиційними в Китаї методами лікування.

  Мінздоров’я АРК зацікавлене також в організації спільних наукових і клінічних досліджень передового медичного обладнання і медпрепаратів, сказав Ігор Шпак. “Ми хочемо запропонувати їм реєстрацію на території України і тестування нових апаратів і препаратів; у таких клінічних дослідженнях зацікавлені і країна-виробник, і медустанови, в яких вони проводяться, і, в першу чергу, самі хворі, для яких це іноді єдина надія на лікування”, – пояснив співрозмовник агентства.

  Мінохоронздоров’я Криму опрацьовує також питання придбання медобладнання відомих світових виробників, випущених у Китаї. Це стосується апаратів УЗД, МРТ і КТ (комп’ютерної томографії), ендоскопічних, апаратів діагностування гіпертонії на ранніх стадіях для масового скринінгу. “Хочемо обговорити можливості постачання такого устаткування в кримські клініки на умовах лізингу, як уже роблять південнокорейські компанії. Це питання ми порушуватимемо під час відвідування Гонконгу, де ми побуваємо після завершення перебування на Хайнані”, – сказав І.Шпак. Він додав, що є ініціатива організації виставки такого китайського устаткування в Криму.

  В ході візиту кримської делегації у КНР порушувалося також питання налагодження державно-приватного партнерства при інвестуванні в санаторії, де заплановано будівництво бальнеологічних лікарень. За словами міністра, йдеться, зокрема, про санаторії “Чайка”, “Бригантина”, “Чорні Води”, водолікарню в Саках.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *