Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Ентоні Блінкен застереже Китай від допомоги Росії

  2023-01-25

  Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен під час свого візиту до Китайської Народної Республіки, ймовірно, обговорить зі своїми китайськими колегами питання, чи підтримують китайські компанії війну Росії проти України, заявили у Державному департаменті, повідомляє South China Morning Post.

  Як зазначає видання, в понеділок Bloomberg та CNN повідомили, що чиновники з адміністрації президента США Джо Байдена надали Пекіну докази того, що деякі китайські компанії продавали нелетальне обладнання, яке Росія використовує у війні проти України.

  «Я не в змозі підтвердити деякі твердження, які ви читали, але ми були б стурбовані, якби  побачили, що не тільки сама КНР бере участь у цьому, але й … компанії КНР були б залучені», — заявив речник Державного департаменту Нед Прайс.

  «Я вважаю, що ми обговоримо це найближчими днями, коли [у Ентоні Блінкена] буде можливість поїхати до Пекіну», — додав Прайс.

  Ентоні Блінкен планує відвідати Китай наступного місяця. Ця поїздка є частиною зусиль, що спрямовані на припинення подальшого погіршення двосторонніх відносин, які стикаються з невирішеними суперечками щодо прав людини, торгівлі та зусиль США перешкодити китайським компаніям придбати передові напівпровідники та іншу високотехнологічну продукцію.

  Якщо візит Ентоні Блінкена буде успішним, це може сприяти участі Голови КНР Сі Цзіньпіна в Конференції Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, що відбудеться в Сан-Франциско в листопаді цього року.

  Ентоні Блінкен застереже Китай від допомоги Росії

  Фото: REUTERS

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *