Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Ентоні Блінкен та Ван Ї проведуть зустріч з низки важливих питань

  2022-07-06

  7-8 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен та Міністр закордонних справ КНР Ван Ї обговорять американо-китайські відносини, співпрацю Пекіна з Москвою та ситуацію в Україні, йдеться у передових американських джерелах. Це буде перша зустріч Ентоні Блінкена та Ван Ї з жовтня на тлі загострення геополітичної напруженості між США та Китаєм.

  Помічник держсекретаря у справах Східної Азії та Тихого океану Даніель Крістенбрінк заявив репортерам у Вашингтоні: «У нас була низка переговорів на найвищому рівні з нашими китайськими колегами про те, чого ми очікуємо не лише від Китайської Народної Республіки, а й від усіх відповідальних членів міжнародної спільноти. щодо жорстокого вторгнення Росії до України. Думаю, це буде ще одна можливість відверто обмінятися думками щодо цього».

  Два високопоставлені політики «обговорять поточні китайсько-американські відносини, основні міжнародні та регіональні питання», йдеться у заяві міністерства закордонних справ у Пекіні.

  Експерти очікують, що чиновники обговорять торговельну війну між Китаєм та Америкою, кліматичну кризу, глобальну охорону здоров’я та припинення міжнародного потоку наркотиків. Адміністрація Байдена планує скасувати частину торгових тарифів на китайські товари, називаючи митну політику “потужним важелем тиску на Китай”. Аналітики вважають, що це міра зниження інфляції в США, а не крок до вирішення конфлікту між Вашингтоном та Пекіном. Китайські економісти вважають, що скасування мита несуттєво вплине на китайський експорт і що Пекін не піде на поступки. У 2021 році експорт КНР збільшився на 20,9%.

  Ентоні Блінкен та Ван Ї проведуть зустріч з низки важливих питань

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *