Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Ентоні Блінкен презентував стратегію США щодо Китаю

  2022-06-06

  Держсекретар США Ентоні Блінкен презентував багатовекторну стратегію Сполучених Штатів в умовах конкуренції з Китаєм, що посилюється, передає SilkBridge з посиланням на Reuters.

  Він зазначив, що Китай є «найсерйознішим довгостроковим викликом міжнародному порядку».

  Вкінці травня виступаючи в Університеті Джорджа Вашингтона, Держсекретар США окреслив контури стратегії інвестування в конкурентоспроможність США та об’єднання з союзниками та партнерами для конкуренції з Китаєм, додавши, що в змозі союзників перемогти у цій конкуренції.

  За його словами, Вашингтон не намагатиметься змінити політичну систему Китаю, але захищатиме міжнародне право та інститути, які підтримують мир та безпеку та уможливлюють співіснування країн.

  «Ми не шукаємо конфлікту чи нової холодної війни. Навпаки, ми сповнені рішучості уникати й того, й іншого», — сказав Ентоні Блінкен.

  Адміністрація Джо Байдена готова розширити прямий діалог з Пекіном по всьому спектру питань і «позитивно відреагує», якщо китайські офіційні особи вживатимуть заходів у розв’язанні питань.

  «Але ми не можемо покладатися на Пекін, щоб змінити його траєкторію. Тому ми формуватимемо стратегічне середовище навколо Пекіна, щоб просувати наше бачення відкритої та інклюзивної міжнародної системи», — сказав він.

  У відповідь Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що Сполучені Штати та Китай поділяють «великі спільні інтереси та глибокий потенціал співпраці» і що «конкуренція… не повинна використовуватися для визначення загальної картини китайсько-американських відносин».

  «Китай і США виграють від співпраці, але програють від конфронтації», — заявив офіційний представник посольства Лю Пеньюй. «Ми сподіваємося, що американська сторона працюватиме з Китаєм, щоб щиро втілити в життя спільне розуміння, досягнуте двома лідерами країн, для покращення діалогу, подолання розбіжностей та зосередження уваги на співпраці».

  Ентоні Блінкен презентував стратегію США щодо Китаю

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *