Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Ентоні Блінкен: «Китай має певні важелі впливу на Росію»

  2023-04-07

  Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав «справді позитивними» деякі з «мирних ідей» Китаю щодо війни Росії проти України, але додав, що Пекін «намагається домогтися і того, і іншого», коли говорить про припинення бойових дій, водночас підтримуючи російського диктатора Володимира Путіна, пише Liga.net з посиланням на Euronews.

  Американський дипломат наголосив, що «найперший елемент із того, що Китай виклав на стіл – суверенітет – це має бути у центрі уваги».

  Блінкен додав, що Китай має «певні важелі впливу» на Москву, і в їхніх відносинах Росія «все більше залежить від Китаю» як «молодший партнер».

  «І увага Китаю має бути зосереджена на тому, щоб переконати Росію справді поважати суверенітет України та повернути територію, захоплену нею силою в порушення Статуту ООН та суверенітету України», – сказав топдипломат США.

  Держсекретар зазначив, що Вашингтон «повний рішучості переконатися, що ми відповідально ставимося до наших відносин із Китаєм», оскільки «це те, на що очікують інші країни, і це те, що ми прагнемо робити».

  «І знову ж таки, ніхто не шукає конфлікту. Навпаки. Ми хочемо переконатися, що уникаємо цього. І так, ми беремо участь у конкуренції. У конкуренції немає нічого поганого, якщо вона справедлива. Але ми хочемо переконатися, що ця конкуренція не переростає у конфлікт», – підсумував Блінкен.

  Ентоні Блінкен: «Китай має певні важелі впливу на Росію»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *