Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Експорт ключового компоненту для пороху з Китаю до РФ різко зріс після початку великої війни в Україні

  2024-05-17

  Експорт нітроцелюлози із Китаю до РФ – матеріалу подвійного призначення, який можна використовувати для виробництва боєприпасів – різко зріс відтоді, як Росія почала своє повномасштабне вторгнення в Україну.

  Про це пише Економічна правда із посиланням на NHK.

  Нітроцелюлоза – легкозаймиста сполука, яку використовують під час виробництва фарб, лаків і чорнила, а також боєприпасів.

  NHK проаналізувала дані, опубліковані митними органами Китаю за 2015 рік – з’ясувалося, що в період із 2015 до 2021 року експорт нітроцелюлози в Росію практично не здійснювався. Але він різко збільшився з травня 2022 року, через три місяці після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

  У 2022 році Китай експортував до Росії більше 700 тонн нітроцелюлози. У 2023 році цей обсяг збільшився майже вдвічі і перевищив 1 300 тонн. З січня по березень поточного року було експортовано близько 110 тонн.

  “Китай експортує нітроцелюлозу в різні країни, включно зі США та Францією. Однак США стурбовані експортом Китаєм матеріалів подвійного призначення в Росію.

  Коли держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Китай у квітні, він передав ці побоювання лідеру КНР Сі Цзіньпіну та іншим високопоставленим чиновникам”, – пише видання.

  Офіційний представник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь різко відреагував на повідомлення NHK, заявивши, що Китай суворо контролює експорт матеріалів подвійного призначення. Він заявив, що неприпустимо, щоб Сполучені Штати намагалися покласти провину на Китай.

  Експерт із військових питань Китаю Ямамото Кацуя із японського Фонду миру Сасакава вважає, що якщо експорт матеріалів значно збільшився від початку агресії, це очевидно можна розглядати як китайську військову допомогу Росії.

   

  Експорт ключового компоненту для пороху з Китаю до РФ різко зріс після початку великої війни в Україні

  Джерело фотографії: https://defence-ua.com/people_and_company/wsj_pishe_scho_rf_podvojila_import_nitrotseljulozi_za_dopomogi_zahodu_ale_iz_uvagi_vipav_kitaj-14885.html

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *