Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Економічна співпраця та торгівля життєво важливі для спільних інтересів Китаю та США — Ле Ючен

  2021-10-27

  Економічне співробітництво та торгівля є життєво важливими для спільних інтересів Китаю та США. Про це заявив заступник Міністра закордонних справ КНР Ле Ючен в інтерв’ю CGTN.

  Ле Ючен зазначив, що з початку року у президента Сі Цзіньпіна та президента Джо Байдена було дві телефонні розмови. Вони досягли важливого спільного порозуміння, вказавши шлях уперед для розвитку Китаю та США. Дипломатичні представники двох сторін провели переговори в Анкориджі, Тяньцзіні та на початку жовтня в Цюриху. Віце-прем’єр Лю Хе провів віртуальну зустріч із торговим представником США Кетрін Тай. Спеціальний посланник Президента з клімату Джон Керрі цього року двічі відвідав Китай.

  «Я перераховую всі ці переговори на високому рівні, які у нас були з США, щоб показати, що Китай завжди готовий діяти доброзичливо, щиро і працювати над покращенням відносин Китаю та США, і що наші двері для діалогу відчинені в будь-який час. Крім того, обидві сторони нещодавно створили спільну робочу групу для обговорення того, як вирішувати деякі конкретні питання у двосторонніх відносинах. І вони справді досягли певного прогресу. Це доводить, що діалог і співпраця потрібні, а конфронтація та конфлікт ні до чого не призведуть», — заявив чиновник.

  «Ми зазначили, що у зауваженнях торговельного представника США є деякі позитивні елементи. Водночас, ми категорично відкидаємо її безпідставні звинувачення. Хочу наголосити, що Китай та Сполучені Штати — неподільна спільнота із загальними інтересами. Попри спроби США роз’єднати та розірвати ланцюжок поставок, а також вплив COVID-19, двостороння торгівля все ж таки збільшилася на 8,8% у 2020 році. А за перші вісім місяців цього року двостороння торгівля зросла до 470 мільярдів доларів, збільшившись на 36,6% у річному вирахуванні», — додав Ле Ючен.

  «Ми сподіваємося, що уряд США справді змінить свій курс і працюватиме з бізнес-спільнотою, щоб перетворити економічну співпрацю та торгівлю на «криголам» у відносинах Китаю та США».

  За словами чиновника, економічне співробітництво та торгівля життєво важливі для спільних інтересів Китаю та Сполучених Штатів.

  У повідомленні МЗС КНР зазначено, що згідно зі звітами агентства Moody’s, торгова війна з Китаєм коштувала США близько 300 тисяч робочих місць, а кожна американська родина втратила близько 600 доларів. Понад 90% витрат, спричинених додатковими митами на імпорт з Китаю, несуть американські компанії та споживачі.

  Повна версія інтерв’ю: https://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjbxw/t1914020.shtml

  Економічна співпраця та торгівля життєво важливі для спільних інтересів Китаю та США — Ле Ючен

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *