Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Думки експертів під час дискусії щодо майбутнього РФ на Всесвітньому економічному форумі

  2022-05-25

  Китай, імовірно, намагатиметься використати ізоляцію РФ на Заході, аби посилити залежність Москви від себе, і Росія може стати васальною державою.

  Таку думку висловив експрем’єр-міністр і колишній глава МЗС Фінляндії, нині директор Школи транснаціонального управління Інституту Європейського університету Александер Стубб на Всесвітньому економічному форумі під час панельної дискусії щодо майбутнього РФ, передає кореспондент Укрінформу.

  «Чи він (лідер КНР Сі Цзіньпін – ред.) хоче, щоб Путін програв? Ні. Я думаю, що Росія стане, якщо так можна сказати, трохи державою-васалом Китаю», – заявив Стубб.

  На його думку, Китай балансуватиме між Заходом і Росією, не підтримуючи відкрито Москву, аби уникнути вторинних санкцій. Водночас КНР намагатиметься посилювати завдяки інвестиціям залежність РФ.

  Своєю чергою гендиректор британського Об’єднаного королівського інституту з дослідження проблем оборони та безпеки Карін фон Гіппель у своєму виступі вказала на те, що Китай міг би скористатися нагодою вплинути на Путіна з метою припинення війни в Україні. На її переконання, лідер КНР Сі Цзіньпін – «це єдина людина, яку Путін слухає і, може, навіть побоюється».

  «Якби Китай чинив тиск на Росію задля припинення якось цієї війни, то опинився б на глобальних лідерських позиціях, ставши таким чином супердержавою, яка відіграє позитивну роль, а також поліпшивши свої відносини з США. Це було б фундаментальним поворотом подій, якби Китай відіграв цю роль. Але наразі я не бачу, що вони зацікавлені в тому, щоб це зробити», – заявила фон Гіппель.

  Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що розвиток російсько-української війни та реакція світу стануть важливими для подальших планів Китаю.

  «Китай й інші потенційні агресори пильно стежать за ситуацією в Україні. Вони дивляться, чи світ дозволить Путіну перемогти у війні проти України. І тоді вони зроблять висновки щодо власних планів», – сказала вона.

  Нова холодна війна буде не між США і Росією, а між США і Китаєм, бо саме США і Китай ведуть економічне, політичне та ідеологічне протистояння зазначила науковий співробітник Asia Research Institute Кішор Махбубані.

  В той самий час президент Eurasia Group Аян Бреммер вважає малоймовірною нову холодну війну між США і Китаєм.

  «Американці хочуть купувати китайські товари. А китайські туристи люблять подорожувати до США. Країни надто пов’язані. Звісно, що вони не довіряють одна одній і тому говорять про холодну війну між Китаєм США. Однак я в це не вірю», – зазначив він.

  Думки експертів під час дискусії щодо майбутнього РФ на Всесвітньому економічному форумі

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *