Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Довгоочікувана доповідь ООН про становище уйгурів у Китаї

  2022-09-05

  Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет опублікувала довгоочікувану доповідь про поводження Китаю з уйгурами та іншими мусульманськими меншинами в автономному регіоні Сіньцзян, про це повідомляє CNN.

  У висновку доповіді йдеться про серйозні порушення прав людини в регіоні у зв’язку із «застосуванням Пекіном контртерористичних і антиекстремістських стратегій», спрямованих проти уйгурських та інших – переважно мусульманських – громад.

  «Твердження про випадки катувань або жорстокого поводження, включаючи примусове лікування та несприятливі умови утримання під вартою, заслуговують довіри, як і твердження про окремі випадки сексуального та гендерного насильства», — зазначається в документі.

  Доповідь оприлюднено в останній день перебування Бачелет на посаді.

  Китай виступав проти її публікації. Представництво КНР при ООН у Женеві заявило, що доповідь ґрунтується на «дезінформації та брехні» і «спотворено» представляє закони й політику Китаю.

  «Усі етнічні групи, включаючи уйгурів, є рівноправними членами китайської нації. Сіньцзян вживає заходів для боротьби з тероризмом і екстремізмом відповідно до закону, ефективно стримуючи численні випадки терористичної діяльності», — коментар китайського представництва.

  Довідково: У травні Бачелет здійснила візит до Китаю — це була перша за 17 років офіційна поїздка вищої посадової особи ООН з прав людини в КНР. Тоді вона заявила, що уряд запевнив її, ніби система «центрів професійної освіти й підготовки» як засіб боротьби з «екстремізмом» була демонтована.

  Довгоочікувана доповідь ООН про становище уйгурів у Китаї

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *