Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  До 2035 року Китай стане лідером з розвитку “Розумних автомобілів”

  2018-03-30

  28 лютого в Шанхаї видали експериментальні номерні знаки для першої групи автомобілів з інтелектуальними системами. Це означає, що ці автомобілі вийшли з закритої тестової зони, вступили в етап дорожніх випробувань. Шанхайські компанії SAIC і NIO стали одними з перших підприємств, які були кваліфіковані на проведення дорожніх випробувань «розумних» автомобілів.

  Відповідно до фактичної ситуації на дорогах і за оцінками сторонніх структур, дорога в 5,6 км з високими характеристиками безпеки в районі Цзядін міста Шанхай стане першим ділянкою для відкритої їзди автомобілів з інтелектуальними системами.

  Згідно з положеннями в «Заходах щодо управління дорожніми випробуваннями автомобілів з інтелектуальними системами в місті Шанхай (пробні)», експериментальні автомобілі повинні володіти двома моделями: «ручне управління» і «автоматичний рух», ба більше, необхідно гарантувати, що при будь-яких обставинах буде можливість переключитися на «ручне управління».

  Водночас, є помітні результати в будівництві Державної експериментальної зразкової зони автомобілів з інтелектуальними системами в Шанхаї. У 2017 році в закритій зразковій експериментальній зоні було здійснено понад 300 тестових заїздів, відбулося понад 500 заходів з обміну, а також 30 з гаком змагань за участю «розумних» автомобілів.

  У червні 2017 року Міністерство промисловості та інформатизації КНР відзначило, що автомобілі з інтелектуальними системами є основною частиною майбутньої стратегії автомобільної індустрії, а також важливим проривом у трансформації та модернізації автомобільної промисловості та її посилення.

  У червні 2017 року в Пекіні була створена Інноваційна асоціація автомобілів з інтелектуальними системами Китаю. За підрахунками, у 2017 році обсяг ринку автомобілів з інтелектуальними системами в КНР склав $ 58,4 млрд., передбачається, що до 2020 року цей показник досягне $109,7 млрд., річний темп зростання – 23%.

  У січні цього року Пекін оголосив про відкриття першої експериментальної дороги для автомобілів з автоматичним управлінням в Ічжуані. Того ж місяця Державний комітет з реформ та розвитку КНР опублікував «Стратегію інноваційного розвитку розумних автомобілів», в якій висунув намір про просування глибокої інтеграції між автомобільною індустрією й іншими сферами, спільному стимулюванні розвитку «розумних» автомобілів на основі китайських стандартів для перетворення Китаю в світову державу автомобілів з інтелектуальними системами. У документі також наголошується, що до 2020 року нові «розумні» автомобілі будуть займати 50% загального ринку, а до 2035 року буде створена сильна держава «розумних» автомобілів.

   

  Кореспондент газети«Женьмінь жибао»Чжан Хуейчжуна

  “Тянься Лінк”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *