Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ КНР.

  2023-03-17

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 16 березня 2023 року поспілкувався з міністром закордонних справ Китайської Народної Республіки Цінь Ганом, повідомляє сайт МЗС Китаю.

  Цінь Ґан зазначив, що за минулі 31 рік з моменту встановлення дипломатичних відносин китайсько-українські відносини зберігають тенденції до розвитку. Китай високо цінує прагнення України до розбудови щирих відносин з Китаєм на основі взаємної поваги та готовий працювати з Україною для сприяння сталому та стабільному розвитку відносин двох країн у довгостроковій перспективі. Китайсько-українське ділове співробітництво має гарну основу та великий потенціал, а процес реалізації модернізації за китайським взірцем надасть більш широкі можливості для взаємовигідної співпраці між Китаєм та Україною.

  Дмитро Кулеба зазначив, що Китай є не лише важливим партнером України, а й незамінною та ключовою державою у міжнародних справах. Він привітав Китай із недавнім успіхом у сприянні примиренню між Саудівською Аравією та Іраном. Україна продовжуватиме дотримуватися принципу «одного Китаю» та поважає територіальну цілісність Китаю, а також сподівається на зміцнення взаємної довіри та поглиблення співпраці з Китаєм у різних сферах.

  Дмитро Кулеба ознайомив Цінь Ґана з останньою ситуацією щодо української кризи та перспектив мирних переговорів, подякував Китаю за надання гуманітарної допомоги Україні, а також зазначив, що опублікований Китаєм документ з викладом позиції щодо політичного врегулювання української кризи відображає його щирість у сприянні припиненню вогню та війни, та висловив надію, що й надалі будуть підтримуватися контакти з Китаєм.

  Цінь Ґан окремо розповів про чотири пропозиції («чотири необхідності») висунутих Головою КНР Сі Цзіньпіном. Він наголосив, що Китай завжди дотримувався об’єктивної та неупередженої позиції з українського питання, докладає всіх зусиль у сприянні встановлення миру та проведенню переговорів, а також закликає міжнародну спільноту створити умови для мирних переговорів. Китай стурбований затягуванням й ескалацією кризи та можливістю виходу її з-під контролю, сподівається, що всі сторони залишаться спокійними, раціональними та стриманими, якнайшвидше відновлять мирні переговори та добиватимуться повернення до політичного рішення. Китай сподівається, що Україна та Росія збережуть надію на діалог й переговори, не зачинять двері до політичного рішення, хоч би яким важким і складним воно не було б. Китай продовжуватиме відігравати конструктивну роль для припинення вогню й закінчення війни, послаблення кризи та відновлення миру.

  (Переклад повідомлення виконано та опубліковано в Телеграм-каналі Української асоціації китаєзнавців)

  Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з міністром закордонних справ КНР.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *