Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Дмитро Кулеба про співробітництво України та Китаю

  2022-01-05

  Спроби завадити розвитку українсько-китайської торгової співпраці завдають шкоди інтересам України. Про це заявив глава МЗС країни Дмитро Кулеба в інтерв’ю “РБК-Україна” наприкінці грудня минулого року.

  На питання журналіста: Кілька місяців тому в Україні несподівано актуалізувалась китайська тема, після деяких дій і заяв представників влади на цю тему. Китай для нас просто один з багатьох партнерів, чи партнер більш пріоритетний? Особливо з огляду на наше вже існуюче тривале партнерство зі США, Міністр закордонних справ відповів, що Китай є торговельним партнером України номер один. За його словами, всі люди, які намагаються перешкодити розвитку відносин двох країн в торговельній сфері, працюють проти інтересів України.

  Він зауважив, що у двох країн є розбіжності у баченні низки політичних питань. “І ми це визнаємо і відповідно будуємо свою політику”, — уточнив Дмитро Кулеба.

  Міністр зазначив, що третій елемент – це співробітництво в секторі безпеки. “Ми розуміємо, що безпековим партнером України номер один є США. І у нас немає намірів віддавати Китаю будь-що, що стратегічно може негативно вплинути на безпеку України”, — додав глава МЗС.

  Дмитро Кулеба про співробітництво України та Китаю

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *