Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Дмитро Кулеба порадив партнерам РФ по БРІКС напряму вирішити з нею питання

  2022-05-23

  19-го травня пройшла відеозустріч глав МЗС БРІКС, до складу яких входять Бразилія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка та РФ. За підсумками зустрічі глави МЗС країн БРІКС висловили стурбованість наслідками російсько-української війни для енергетичної та продовольчої безпеки й заявили про підтримку ідеї перемовин між Росією та Україною.

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній із секретарем з міждержавних відносин Святого Престолу Річардом Галлагером пресконференції у Києві висловив власну думку з цього питання, повідомляє Укрінформ.

  «Я думаю, що країни БІКС – приберемо «р» з цієї абревіатури – мають насамперед скористатися своїми особливими відносинами з російською федерацією, щоб спонукати або мотивувати Росію зробити дві дуже прості речі: по-перше, розблокувати українські порти, щоб ми могли експортувати сільськогосподарську продукцію на ринки світу», — сказав МЗС України.

  У цьому контексті він вкотре наголосив, що єдиною причиною майбутнього голоду і продовольчої кризи у світі є російська блокада українських портів.

  «А друга річ, про яку вони можуть попросити пана Путіна – це просто зупинити війну, припинити страждання людей і смерті. Це суттєво стабілізує ситуацію в усьому світі не лише у питанні продовольчої й енергетичної безпеки, а й у питанні безпеки загалом. Тому хто ж, як не країни БІКС, мають відіграти цю роль?» — зауважив Дмитро Кулеба.

  Підсумовуючи він зазначив, що заяви про стурбованість – це добре, але набагато ефективнішим було б досягнути такого результату у відносинах цих країн з Росією.

  Своєю чергою, Китай під час зустрічі запропонував розпочати процес розширення групи БРІКС. Про це заявив глава МЗС КНР Ван Ї: «Китай пропонує запустити процес розширення БРІКС, вивчити стандарти та процедури розширення, поступово сформувати консенсус». Розширення дозволить продемонструвати відкритість країн БРІКС, підвищити їхню впізнаваність і впливовість у світі.

  Дмитро Кулеба порадив партнерам РФ по БРІКС напряму вирішити з нею питання

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *