Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Дмитро Крошка: Китай інвестує $515 млн у розвиток українського садівництва

  2018-03-06

  Державна корпорація Китаю China Haisum Engineering, яка займається розробкою і впровадженням інфраструктурних проектів, має намір протягом наступних двох років інвестувати $515 млн у розвиток української галузі садівництва, що сприятиме розвитку вітчизняного аграрного сектору. Про це повідомив глава асоціації «Укрсадпром» Дмитро Крошка, передає «УНІАН».

  «Завдяки китайській корпорації українські садівники зможуть отримати $515 млн протягом наступних двох років. Це прекрасна можливість для того, щоб зробити українське садівництво конкурентоспроможним на світовому ринку», ― сказав Крошка.

  Зокрема, за його словами, $170 млн буде направлено на розвиток галузі переробки плодів, $30 млн ― на будівництво фруктосховищ і $120 млн ― на будівництво виробничо-логістичних комплексів. Також важливим напрямком співпраці стане удосконалення вітчизняних систем зрошення, в яке китайська сторона планує інвестувати $53 млн.

  «Це ті ключові напрямки, які впливають на стан садівництва», ― сказав Крошка.

  Він зазначив, що китайські партнери відібрали для фінансування 18 проектів у 16 областях України. При цьому суми інвестицій для кожного з них будуть коливатися від $200 тис. до $25 млн.

  Голова асоціації додав, що ці кошти стануть доступними для вітчизняних садівників після проведення міжнародного форуму в Пекіні в травні поточного року.

  За словами Крошки, корпорація China Haisum Engineering має великий досвід в проектуванні та впровадженні подібних проектів в інших країнах.

  Як зазначив генеральний директор департаменту з міжнародних зв’язків китайської корпорації Гонг Чжюн, китайська сторона зацікавлена у співпраці і готова поділитися з Україною своїм досвідом у цій сфері.

  «Ми готові поділитися нашим багаторічним досвідом в сфері переробки та вирощування різної продукції. Також ми готові надати фінансування Україні. Ми готові поліпшити стан українських корпорацій і населення в цілому шляхом співробітництва, модернізації та будівництва нових об’єктів на території України», ― сказав він.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *