Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Діяльність / Діяльність АУКС

  ДІЯЛЬНІСТЬ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У 2022 РОЦІ

  2022-12-31

  24 лютого 2022 року російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, і вже більше десяти місяців наша держава веде боротьбу за свободу та незалежність. Діяльність кожного українця, всіх організацій спрямована на відсіч агресору.

  У цьому році ми відзначали 30-річчя встановлення дипломатичних взаємин України та КНР, проте війна принесла нові виклики для розбудови відносин стратегічного партнерства між нашими країнами, а в майбутньому призведе до істотного перегляду тактики та архітектури взаємовідносин. Діяльність «Асоціації українсько-китайського співробітництва» завжди була спрямована на вдосконалення стосунків між організаціями двох країн у різних галузях. Але найперше, що зараз потребує Україна — це спільні зусилля задля досягнення нашою країною перемоги у цій війні.

  На початку агресії, у березні 2022 року, за ініціативи «Асоціації українсько-китайського співробітництва» та за підтримки голови «Українського союзу промисловців та підприємців» пана А. К. Кінаха, було підготовлено об’єднане звернення громадських організацій України до Голови Китайської Народної Республіки, Постійного Комітету Всекитайських зборів народних представників, Державної Ради КНР із закликом використати весь дипломатичний вплив КНР заради припинення військової агресії проти нашої держави та сприянню встановлення миру в Україні. Цю ініціативу підтримали керівники багатьох авторитетних організацій, зокрема голова «Товариства українсько-китайського міжрегіонального співробітництва» Олег Дьомін, виконавчий директор «Китайської торгової асоціації» Руслан Осипенко, секретар депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зав’язків з КНР Ірина Нікорак, президент «Української аграрної конфедерації» Леонід Козаченко, голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, голова «Одеської асоціації китайських бізнесменів» Цю Бо, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

  З березня Асоціація проводить спільну роботу з благодійним фондом “Обереги”   для організації отримання гуманітарної допомоги Україні.

  Але головний напрямок роботи — це розвиток стратегічних і партнерських відносин з Китайською Народною Республікою. Китай є найбільшим торгівельним партнером України, другою великою економічною державою світу, яка має глобальний вплив у всіх сферах. І позиція Китайської Народної Республіки, як одного зі світових лідерів, може стати важливим  стримуючим фактором російської агресії проти України в майбутньому. Розвиток та поглиблення співробітництва КНР із західними країнами несе величезні вигоди і для розвитку взаємозв’язків між Україною та Китаєм.

  І тому ми вважаємо, що одним із нагальних питань зовнішньої політики України є розробка нової стратегії розвитку українсько-китайських відносин. Діяльність Асоціації протягом другої половини 2022 року значною мірою була спрямована на об’єднання фахівців та експертів, які знають та розуміють особливості Китаю, задля уваги до питання розробки нової тактики. Ми сподіваємося, що спільними зусиллями комерційних та громадських кіл, які сприяють розвитку українсько-китайської співпраці, буде запропоновано проєкт розбудови нових стосунків з КНР, який визначить правильний курс довготривалого взаємовигідного співробітництва між Китаєм та нашою державою.

  Наше завдання на новий 2023 рік — об’єднати фахівців заради закладення нового фундаменту для розбудови стратегічних українсько-китайських взаємозв’язків, боротьби за вільне майбутнє нашої країни, основи для поглиблення та процвітання політичних, економічних та гуманітарних відносин між Україною та Китаєм. І ми будемо продовжувати нашу роботу в цьому напрямку.

  Бажаємо миру та перемоги у прийдешньому 2023 році!

  Слава Україні!

  Асоціація українсько-китайського співробітництва

  ДІЯЛЬНІСТЬ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У 2022 РОЦІ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *