Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    DieWelt: Китай вступає у війну валют

    2015-03-03

    Щоб досягти своїх цілей з розвитку та стимулювати експорт, Пекіну залишається тільки одне: надрукувати більше грошей. Інші держави теж застосовують цю зброю. Фінансові ринки в сум’ятті.
    Про це пише ХольгерЦшепіц у своїй статті «Китай вступає у війну валют», опублікованій на сайті німецької газети DieWelt.
    У Китаю новий експортний продукт. Після дешевого одягу, домашньої електроніки і іграшок, світ зараз забезпечений дефляцією. При цьому мова йде не про класичні статтях експорту, хоча для Народної Республіки експортний товар в даний час більш важливий, ніж всі інші, – і в той же час для партнерів набагато більш небезпечний.
    Керівництво партії в Пекіні в даний час має зробити все можливе, щоб домогтися запланованого зростання в 6,5 – 7 відсотків. Це необхідно для того, щоб не поставити під загрозу соціальний мир у країні. Тим не менш, саме це може стати проблемою для інших країн. У світі з меншим зростанням важливо те, який народ зможе об’єднати іншу частину світового багатства. І для світових фінансових ринків це може перетворитися у вкрай нестійке обставина.
    «На ринках спалахнула негласна валютна війна», говорить Девід Ву, стратег BankofAmericaMerrillLynch. «І є велика небезпека того, що Китай зараз теж вступив в цю війну».
    В дійсності, країна бореться з серйозними економічними проблемами. Ціни на нерухомість знаходяться у вільному падінні. У січні споживчі ціни в Китаї тільки збільшилися на 0,8 відсотка, що значно нижче цільового показника інфляції уряду в три відсотки. Зниження цін виробників більш ніж на чотири процентні пункти вказує на подальше ціновий тиск в Піднебесній.

    Юань впав до найнижчого рівня з жовтня 2012
    З таким дефляційним тиском практично неможливо буде досягти цільового показника зростання партійного керівництва. Тому країна повинна зробити все можливе, щоб стимулювати інфляцію. У центрі уваги знаходиться центральний банк. В останні тижні він відчайдушно підвищував ліквідність на ринках. Але цього недостатньо. На вихідних він знизив відсоткові ставки, це було вже друге зниження в цьому році.
    Ринки відреагували миттєво. На початку тижня, китайський юань по відношенню до долара впав до найнижчого рівня з жовтня 2012 року. З початку року китайська валюта втратила 1,1 відсотка вартості. Звучить, ніби це небагато. Тим не менш, китайці прив’язали свою валюту до американської, і поступово підвищили номінальну вартість юанів в останні роки. Цим все, здається, закінчилося.
    «Юань буде знецінюватися далі. Китайці розуміють, що вони не можуть і далі дозволити собі таку політику », сказав МітулКотеча, валютний стратег-аналітик в Barclays.
    Це означає, що центральний банк Китаю тепер теж вступив у валютну війну. Слабка валюта дає Піднебесної кілька переваг. Країні буде легше продавати свою продукцію на світових ринках, і, в порівнянні з іншими валютами, дешевше. У той же час, імпортні товари стануть дорожче, що знижує ризик дефляції.
    Тим не менш, така політика має наслідки для всього світу. Оскільки, якщо китайський експорт на світових ринках стане дешевше, то Китай фактично експортує дефляцію в інші частини світу.

    Друк банкнот дає свободу дій
    У єврозоні, ціни падають третій місяць поспіль, в порівнянні з попереднім роком. Дешевші товари з Китаю сприятимуть подальшому зростанню дефляційного тиску. У США і Великобританії інфляція набагато нижче цільовий. Японії загрожує повернення до багаторічної дефляції. Тоді багатомільярдні вливання доларової ліквідності і помітне збільшення ПДВ звільнили країну з низхідній спіралі. Але Китай може знову підштовхнути країну до дефляції.
    Тому, всі країни намагаються знизити вартість своєї валюти за допомогою політики друкування грошей, щоб створити економічні вільні зони. Баланс центрального банку виступає в якості арсеналу в цій фінансовій війні: чим більше стають сукупні активи, тим краще країна підготовлена ​​до глобальному обміну ударами.
    У порівнянні з 2003 роком, Китай збільшив свій балансовий підсумок більш ніж у шість разів. Але в останні дванадцять місяців Пекін робив резерви. Тому Банк Японії зміг зміцнитися. І з наступного тижня Європейський центральний банк почне купувати державні облігації на суму близько одного мільярда євро, щоб збільшити свій балансовий підсумок.
    «Для багатьох країн, дешевша валюта – єдиний спосіб стимулювати власну економіку», говорить Ву, аналітик BankofAmerica. Інструмент девальвації за останні кілька місяців втратив свої ознаки. «Наш аналіз показує, що у країн є сильний стимул робити ставки саме на цей інструмент, навіть якщо, зрештою, все виявляться програли», говорить валютний стратег-аналітик Ву.

    Коливання валют дорого обходяться компаніям
    Насправді, фінансовим ринкам чекають складні часи, якщо Пекін дійсно вступить у валютну війну в повну силу. Це особливо очевидно у випадку валютних курсів. Вже зараз коливання істотно зросли.

    Більш високі коливання мають свою ціну. Для компаній набагато дорожче застрахуватися від коливань валютних курсів. За розрахунками Ву, за останні тижні витрати зросли на дві третини. І вони можуть продовжувати рости, якщо ситуація погіршиться.
    Вкладники – це теж програли у валютній війні. Тому що, якщо банки збільшать свої баланси, це буде супроводжуватися покупками облігацій або грошовими вливаннями, і означатиме низькі процентні ставки. Ускладниться пенсійне страхування за допомогою безпечних систем.

    Німеччина – переможений у валютній війні
    Саме Німеччина може постраждати найбільше. Тому що в країні дуже висока норма заощаджень, і, відповідно, високі економічні витрати низьких процентних ставок. Крім того, експорт особливо сильно сприяє створенню вартості. Експортери раніше залежать від досить стабільних валютних ринків і низької вартості хеджування. Крім того, німецька промисловість також добре представлена ​​в Китаї. Експорт в Піднебесну становить не менше трьох відсотків валового внутрішнього продукту Німеччини.
    Грошове наступ Китаю, мабуть, не випадково почалося саме зараз. В останні місяці юань різко зріс по відношенню до євро. І вже наступного тижня, президент ЄЦБ, як очікується, запустить свою програму пом’якшення. Вже зараз хедж-фонди та інші спекулянти роблять ставки на більш слабкий євро і навіть перевершують песимістичні ставки на ієну, більше, ніж у серпні 2012 року. Можливо, незабаром додадуться й ставки на юань, якщо основною статтею китайського експорту залишиться дефляція.
    УНІАН

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *