Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Демчишин бачить Китай партнером у добудові двох енергоблоків Хмельницької АЕС

  2015-11-09

  Україна, яка розірвала угоду з Росією про добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції, бачить Китай партнером у цьому процесі.

  Про це на брифінгу заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

  «Ви знаєте, що ми денонсували угоду з РФ. Зараз проводиться процес залучення нового інвестора. Шукаємо партнера. Я вважаю, що це має бути міжнародний партнер. Ми зараз дивимося на Китай», – сказав міністр.

  Як зазначив Демчишин, Україна планує провести міжнародний конкурс з вибору компаній на добудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

  Як раніше повідомляв УНІАН, на початку жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про денонсацію угоди з Російською Федерацією про добудову двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.

  Згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких було закладено ще за часів СРСР.

  Разом з тим, у документі не уточнюється, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС.

  Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС у жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомбудекспорт». У конкурсі, крім «Атомбудекспорту», брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

  Голова «Енергоатому» Юрій Недашковський наприкінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої будь-яких зрушень у реалізації цього проекту. Замінити «Росатом» в реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.

  “УНІАН”

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *