Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Дебати про походження COVID-19 як спосіб політичного тиску на Китай

  2023-09-15

  Згідно даних спеціального підкомітету Конгресу США з питань пандемії СOVID-19, нещодавно їх представники отримали сенсаційну інформацію від «високопоставленого офіцера ЦРУ, який заслуговує на довіру». Про це передає Українська асоціація китаєзнавців із посиланням на South China Morning Post.

  Повідомляється, що шестеро аналітиків ЦРУ, які висунули думку, що пандемія СOVID-19 була спричинена витоком вірусу з китайської лабораторії в Ухані, були підкуплені. За словами інформатора, наприкінці досліджень останні вважали, що даних розвідки та науки недостатньо, що б висунути подібну гіпотезу, тому на думку «високопоставленого офіцера ЦРУ», аналітикам було запропоновано “фінансові стимули”.

  В свою чергу, керівники зазначеного вище комітету – Бред Венструп і Майк Тернер, написали листа директору ЦРУ Вільяму Бернсу з метою підтвердження цієї інформації, а також запросили документи про зв’язки між командою агентства ЦРУ з дослідження COVID-19 та урядом і історію платежів їх членів.

  Офіційно відповіддю ЦРУ на звинувачення інформатора стала замітка в одному з провідних американських наукових журналів «Science», про те що агентство «завжди дотримується найвищих аналітичних стандартів та об’єктивності» і « не платить аналітикам за те, щоб вони дійшли конкретних висновків».

  Зі свого боку, керівник лабораторії біобезпеки КНР сказав, що ці заяви є частиною сильно політизованої дискусії в США, яка використовується як стратегічний інструмент для тиску на Китай, наголосивши на висновках звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я, які стверджують, що теорія про витік вірусу, який призвів до пандемії зі спеціалізованої лабораторії є малоймовірною.

   

  Дебати про походження COVID-19 як спосіб політичного тиску на Китай

  Коронавірус вперше виявили в центральному китайському місті Ухань. Фото: AP

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *