Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  COFCO Agri інвестувала $75 млн у будівництво нового терміналу у Миколаєві

  2016-05-20

  ТОВ «Дунайська судоходно-стивідорна компанія» 19 квітня офіційно відкрила новий комплекс з перевантаження зернових і олійних культур. Загальна потужність нового терміналу становить 2 млн тонн продукції в рік. Комплекс побудований на базі причалів No 1 і 2 Миколаївського морського торгового порту. Китайська державна корпорація інвестувала в реалізацію проекту 75 млн дол. США. Будівництво тривало 20 місяців – з серпня 2014 року по квітень 2016 року.
  У церемонії відкриття взяли участь віце-президент COFCO Сorporation Чи Цзінтао, СЕО групи компаній COFCO Agri в Україні Володимир Осадчук, заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Ярослав Краснопольський, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Вадим Меріков, почесний президент Миколаївського морського порту Василь Капацина.
  Новий термінал став однією з найбільших китайських інвестицій в розвиток українського логістичного потенціалу. «Компанія COFCO як основний постачальник зерна, олії та продуктів харчування для чверті населення всього світу намагається створити унікальну глобальну мережу поставок. Будівництво сучасного терміналу в Україні – це один з найбільш важливих кроків на шляху до нашої мети, який дозволить досягти синергії між світовим ринком споживання і Україною як одним з потужних регіонів по виробництву і експорту високоякісних продуктів», – зазначив Чи Цзінтао, віце-президент COFCO Сorporation.
  «Втілення такого масштабного проекту – це сигнал для всіх інвесторів: Миколаївська область – надійний партнер. Вдячний усім, хто брав участь у реалізації проекту, особливо китайської державної компанії COFCO, якій вдалося зробити це менш ніж за 2 роки. Вдалого старту, високих результатів і нових інвестицій в нашу область», – сказав Вадим Меріков, голова Миколаївської обласної державної адміністрації.
  Новий термінал оснащений двома зерносховищами, які складаються з 16 силосів загальною місткістю 120 тис. тон і 4 силоси місткістю понад 1,5 тис. тон відповідно. Комплекс має станції для розвантаження автомобільного (дві стрічки) і залізничного транспорту ( дві стрічки на 8 вагонів), які дозволяють приймати до 10 тис. тон продукції на добу. До складу терміналу входять також зерносушарка і зерноочисні потужністю 50 тонн на годину, суднонавантажувальних машина потужністю 1 тис. тон на годину і швидкістю завантаження до 20 тис.тон на добу, а також лабораторія для перевірки якості зерна. Також термінал має транспортне обладнання, ваги, пробовідбірники та експрес – лабораторію. Крім того, під потреби нового комплексу побудовані автодороги і майданчики для транспорту в порту.
  «Завдяки китайським інвестиціям, використанню сучасного західного обладнання, а також невтомній роботі фахівців-будівельників COFCO Agri вдалося побудувати в Україні зразок надсучасного комплексу з перевалки сільськогосподарської продукції, який відповідає найвищим стандартам якості, екологічного контролю та безпеки праці», – прокоментував Володимир Осадчук, СЕО групи компаній COFCO Agri в Україні, – В результаті будівництва терміналу в Миколаєві створено 150 нових робочих місць».
  Agropolit.com

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *