Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  CNBM відкличе позов щодо “зеленого” тарифу в Україні

  2020-08-28

  Китайська компанія CNBM, що має потужності з виробництва “зеленої” енергетики в Україні, погодилась відкликати арбітраж проти держави на 500 мільйонів доларів в обмін на урізання тарифу тільки на 5%. Про це в інтерв’ю заявив Андрій Герус, нардеп та голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

  “Вони (CNBM – ред.) пообіцяли, що, окрім того, що не будуть подавати нові арбітражі відносно України, також відкличуть попередній, на 500 млн доларів. … за умови урізання на 5% вони обіцяли відкликати цей позов. Ми вже отримали від них офіційне повідомлення, що арбітраж вони відкликають”, – заявив Герус.

  Також нардеп зазначив, що Україна вирівняла більшість станцій за одним тарифом в 50% незалежно від потужності. Деякі станції з потужністю нижче 10 МВт раніше не “урізалися”, тому для них зниження було поступовим, а склало відразу 50%.

  За словами голови комітету, раніше тариф для СЕС, введених в експлуатацію до 2015 року (як, зокрема, станції CNBM), вже був знижений на 45%. У 2017-2019 роках інші компанії урізалися на 15%. Зараз же, після урізання в 50% для всіх станцій, тариф став справедливим.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *