Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Чи змінилася нейтральність китайської позиції щодо України?

  2022-02-28

  Кілька слів із сьогоднішнього брифінгу МЗС КНР.

  На питання кореспондента AFP: Минулого тижня Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Україна є суверенною державою. Тож чи вважає Китай український уряд законним урядом? Якщо так, то чи закликає Китай Росію поважати демократично обраний уряд України?

  Офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбіня (汪文斌) відповів наступне: Необхідно поважати та захищати суверенітет та територіальну цілісність усіх країн, спільно відстоювати цілі та принципи Статуту ООН, що є принципом, якого завжди дотримувався Китай, та основною нормою міжнародних відносин, якою мають дотримуватись усі країни.
  Разом з тим Китай завжди стверджував, що безпека однієї країни не може бути побудована на основі підриву безпеки інших країн, і що суверенітет та безпека інших країн не повинні підриватися бездумно в гонитві за власною абсолютною військовою перевагою та абсолютною безпекою. [Також,] слід поважати обґрунтовані міркування безпеки всіх країн.

  Трактувати це можна по-різному. І як продовження засудження розширення НАТО на Схід, зокрема. У тексті брифінгу також були стандартні тези про те, що законні побоювання Росії щодо безпеки повинні враховуватися. В цьому й полягає, напевно, китайський стиль дипломатії – уникати прямих відповідей на запитання та робити двоїсті заяви, які кожна сторона може трактувати по-своєму. А як ви вважаєте?

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *