Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Чи залишається позиція Китаю незмінною

  2022-09-26

  Китай, попри позиціювання себе відповідальним глобальним гравцем, керується виключно власними інтересами, дотримуючись «нейтральності» щодо російсько-української війни й відмовляючись використати свій вплив на РФ, щоб примусити її до припинення вторгнення в Україну. Про це під час дискусійної експертної панелі в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказала експертка зі Східної Азії Наталія Бутирська, передає Укрінформ.

  «Китай абсолютно міцно ув’язаний у протиборство зі Сполученими Штатами й дуже болісно ставиться до всього, що стосується Росії, тому що бачить (на прикладі Росії – ред.) свої больові точки», — зауважила вона.

  Так, у контексті ядерних ризиків, за її словами, у Китаю болючою точкою є продаж Сполученими Штатами Австралії атомних підводних човнів у рамках тристороннього оборонного альянсу Австралії, Великої Британії та США AUKUS (Australia, United Kingdom, United States).

  «Просуваючи власні інтереси, Китай закриває очі на те, що виникає абсолютно реальна загроза не тільки в межах нашої країни, а в цілому у світі», — сказала експерт.

  В нинішній ситуації Китаю потрібно «не зациклюватись на своїх проблемах, а все-таки допомагати світу зупинити непередбачувані наслідки» ймовірного застосування Росією ядерної зброї.

  До того, за її словами, «всі дії Росії від самого початку вторгнення в Україну не збігаються і навіть суперечать наративам і прагненням Китаю» та завдають йому економічних, іміджевих й інших втрат.

  Проте, зауважила експертка, Пекін продовжує звинувачувати саме США у створенні проблем у світі й провокуванні війн та кризових ситуацій і заявляти, що Китай «відстоює мирні ініціативи», у тому числі й стосовно російсько-української війни. Але українцям, за її словами, хотілося б побачити практичні кроки Китаю з просування мирного врегулювання.

  «Коли Китай говорить про підтримку мирних переговорів, то ми б хотіли побачити з боку Китаю крок, який би сприяв таким мирним переговорам. Коли Китай говорить, що він просуває глобальну ініціативу для всього людства, де одним з основних пунктів є продовольча безпека, то ми хотіли б побачити Китай серед тих країн, які сприяють розблокуванню наших портів… Але ми не бачимо Китаю серед тих, хто здійснює практичні кроки», — підкреслила Наталія Бутирська.

  Аналогічна ситуація, за її словами, і з заявами китайської сторони на підтримку зусиль МАГАТЕ із забезпечення ядерної безпеки на захопленій росіянами Запорізькій АЕС. Вона нагадала резолюцію МАГАТЕ щодо ЗАЕС із вимогою до РФ вивести військових із території ядерного об’єкта.

  «Але Китай голосує проти. Тобто, знову дії розходяться зі словами», — сказала експертка.

  Чи залишається позиція Китаю незмінною

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *