Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Чи долучиться Китай до поставок зброї РФ: екс-командир роти батальйону “Айдар” відповів

  2024-01-17

  Китай допомагатиме Росії обходити санкції, але не постачатиме їй озброєння напряму. Про це заявив військовий аналітик, ветеран АТО та колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий, передає "УНІАН".

  "На мою думку, ще не зараз. Якщо ми саме говоримо про поставку готової зброї та готових боєприпасів. Справа в тому, що Китай не випадково цього старанно уникає", – сказав він в ефірі телемарафону.

  За його словами, судячи з усього, в пакеті домовленостей між США та Китаєм йдеться, зокрема про те, що Пекін не надаватиме Росії прямої військової допомоги.

  "Тобто, світ змушений терпіти, що Китай надає товари подвійного призначення, які далі росіяни використовують в військових цілях. Але все ж таки є величезна різниця в постачанні деталей та комплектуючих, наприклад для дронів, які офіційно всі вважаються цивільними. Це вони можуть дозволити собі зробити. Але все ж таки принципова різниця – деталі для дронів, а інша історія – справжні артилерійські боєприпаси, справжня бронетехніка", – сказав аналітик.

  Таку зброю, як наголосив ветеран АТО, Китай категорично не поставляв. Жодного такого випадку не було зареєстровано.

  "Навіть ті випадки, коли знаходили з ієрогліфами, потім виявлялося, що це насправді зі старих запасів третіх країн, тобто це не постачання власне з Китаю. І я думаю, що поки обидва президенти на своїх місцях та поки не почалась війна за Тайвань, до цього буде дотримуватися все ж таки ця "червона лінія". Тобто Китай допомагатиме Росії обходити санкції, але не постачатиме напряму зброю. Якби було не так, то росіяни не стали б користуватися (північно) корейською продукцією”, – пояснив Дикий.

  Він наголосив, що принаймні в цьому році ситуація принципово не зміниться.

  "(Північна) Корея даватиме все що зможе, але там не та якість, м’яко кажучи. Іран вже дав, що міг, більше не може. А Китай далі постачатиме саме товари подвійного призначення", – додав експерт.

   

  Чи долучиться Китай до поставок зброї РФ: екс-командир роти батальйону "Айдар" відповів

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *