Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Чергова пресконференція 3 липня 2023 р. в офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

  2023-07-06

  AFP: Було оголошено, що міністр фінансів США Джанет Єллен відвідає Китай з 6 по 9 липня. Чи є у Міністерства закордонних справ якісь подробиці про план візиту міністра Єллен або конкретні очікування?

  Ван Веньбінь: Китай опублікував інформацію про візит. Що стосується інформації щодо вашого питання, раджу вам звернутися до компетентних органів. 

  Global Times: Згідно з повідомленнями, 30 червня голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі на заході Національного прес-клубу заявив, що Китай хоче стати регіональним гегемоном в Азії протягом наступних 10 років і перевершити глобальну військову міць США до середини століття. Народно-визвольна армія розвиває свій військовий потенціал з планом об’єднання з Тайванем до 2027 року. США повинні оптимізувати такі технології, як штучний інтелект і квантові обчислення, щоб зберегти вирішальну перевагу американських збройних сил і готовність до стримування війни. Який коментар Китаю? 

  Ван Веньбінь: Дехто в США зі злими намірами спотворює факти і постійно роздмухує наратив “китайської військової загрози”. Насправді вони створюють виправдання своїм зусиллям з нарощування озброєння, збереження військової гегемонії та саботажу регіонального миру і стабільності, а також знаходять способи розпалити напруженість у Тайванській протоці та використовувати Тайвань для стримування Китаю. 

  Я хочу зазначити, що Китай завжди проводить політику національної оборони, яка має оборонний характер і зберігає прихильність мирному розвитку. Зростання збройних сил Китаю означає зміцнення миру в усьому світі і сприяє збереженню миру і стабільності в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та за його межами. Здійснення повного возз’єднання батьківщини – це спільне прагнення китайського народу, і ми прагнутимемо до перспектив мирного возз’єднання з максимальною щирістю і зусиллями. Тим часом, ми ніколи не дозволимо нікому і ніяким силам відокремити Тайвань від нашої батьківщини.  

  Ми закликаємо США припинити обмовляти Китай, зупинити небезпечне нарощування військового потенціалу, припинити маніпулювати тайванським питанням, дотримуватися принципу “одного Китаю” і трьох спільних комюніке Китаю і США та конкретними діями зберегти мир і стабільність у регіоні. 

  Рейтер: Згідно з повідомленням Financial Times, Китай надіслав дипломатичну ноту низці країн, що розвиваються, з проханням не підтримувати пропозицію щодо запровадження податку на судноплавство у зв’язку з викидами, яку, судячи з усього, вже пропонують. Чи можете ви підтвердити, що Китай справді надіслав таку дипломатичну ноту іншим країнам і яким був її зміст? 

  Ван Веньбінь: Як держава-член Міжнародної морської організації (ІМО) і член Ради ІМО категорії А, Китай високо цінує і активно підтримує зусилля ІМО щодо вирішення проблеми зміни клімату. Китай вважає, що під час виконання відповідної роботи ІМО має дотримуватися принципу загальної, але диференційованої відповідальності, брати до уваги різні національні умови, враховувати законні інтереси країн, що розвиваються, і сприяти розробленню справедливої та практичної стратегії скорочення викидів парникових газів (ПГ) і відповідних заходів для міжнародного судноплавства. 

  У цій роботі Китай завжди активно і конструктивно співпрацює і координує свої дії з іншими державами-членами. Наприклад, ми працювали над ухваленням первісної стратегії ІМО зі скорочення викидів ПГ під час міжнародного судноплавства, заснованої на пропозиції Китаю, взяли на себе провідну роль у розробленні важливих заходів і технічних документів зі скорочення викидів, брали участь і проводили дослідження ІМО з ПГ, а також відігравали спрямовуючу роль і служили сполучною ланкою в численних критичних процесах, зокрема і на нинішньому засіданні. Все це отримало широке визнання держав-членів.

  Надалі Китай продовжить активно пропонувати свої знання та ідеї в рамках ІМО і працювати з усіма державами-членами, щоб зробити свій внесок у глобальну відповідь на зміну клімату та сталий розвиток міжнародного судноплавства. 

  Чергова пресконференція 3 липня 2023 р. в офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *