Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  ChemChina виграла тендер на великий проєкт в Україні

  2020-12-21

  Нещодавно China National Chemical Corporation Ltd. (ChemChina) від компанії Qatar Gulf Petroleum Ltd. отримала угоду про присудження проєкту EPC з переробки вугілля в бензин і диметиловий ефір потужністю 6 млн тонн на рік. Сума контракту становить 3,25 млрд євро, що еквівалентно приблизно 25,7 млрд юанів.

  Місце розташування проєкту Україна (Львівська обл.), термін контракту — 32 місяці. В рамках проєкту в якості сировини буде використано 6 млн тонн необробленого вугілля, після переробки буде отримано кінцевий продукт — бензин і диметиловий ефір. Річна потужність виробництва бензину та диметилового ефіру складе 900 000 тонн і 860 000 тонн відповідно.

  Для подальшого вивчення європейського ринку і виходу на український хімічний ринок Міжнародний ввіділ ChemChina під керівництвом компанії Qigong і Saidin попередньо провели плідну підготовку, з 2018 року неодноразово приїжджали оглядати місце проэкту та проводили переговори. Після багатьох консультацій з власником і урядом, врешті-решт завоювавши довіру майбутнього партнера, сторони даного проєкту успішно підписали угоду.

  Україна володіє значними запасами вугілля, в той час як ресурси нафти й природного газу обмежені. Після завершення проєкту це суттєво знизить зовнішню енергетичну залежність України, значно збільшить коефіцієнт використання національних природних ресурсів України, і ще більше підвищить національну енергетичну безпеку та незалежність України. В той самий час будівництво проєкту забезпечить достатню кількість робочих місць для місцевих жителів, допоможе українській державі й місцевій владі координувати сприяння економічного та соціального розвитку регіону.

  Довідково: ChemChina — державна організація, яка була створена шляхом реорганізації дочірніх компаній колишнього Міністерства хімічної промисловості Китайської Народної Республіки.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *