Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Частина українського експертного середовища повторює китайську пропаганду і «відбілює» Китай – Пойта

  2023-08-03

  Частина українського академічного та експертного середовища свідомо чи несвідомо повторює китайську пропаганду та «відбілює» Китай. Таку думку висловив керівник секції Азіатсько-Тихоокеанського регіону New Geopolitics Research Network Юрій Пойта на своїй сторінці у Facebook – повідомляє SilkBridge.

  New Geopolitics Research Network – це незалежна, позапартійна ініціатива/платформа для обміну ідеями та результатами розвідок між дослідниками, науковцями, експертами, журналістами та інтелектуалами, які прагнуть формувати нові грані геополітики.

  За словами Юрія Пойти, особливо це стосується тієї когорти китаєзнавців, які отримували китайські гранти та фінансування від Китаю. «Наслідком такого стану справ було запровадження українського суспільства (а за допомогою аналітичних статей – і українського керівництва) в оману, що призвело до хибних оцінок позиції Китаю на початку війни і подекуди і зараз», — зазначив Юрій Пойта.

  Як приклад, він навів одне з інтерв’ю, де наводяться тези, які можуть сформувати бачення Китаю як країни, яка виступає на боці України. У ньому, зокрема, наводяться думки, що КНР поважає суверенітет та територіальну цілісність України, сприятиме політичному врегулюванню кризи, не визнала Крим російським тощо.

  Експерт зазначає, що неправильне розуміння глобальних амбіцій Китаю та пов’язаних із цим викликів може становити загрозу для адекватного формування української зовнішньої політики.

   

  Частина українського експертного середовища повторює китайську пропаганду і «відбілює» Китай – Пойта

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *