Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Брат українського “Варяга”: Китай увів у дію перший свій авіаносець

  2019-12-20

  Раніше китайська армія отримала новий винищувач-“невидимку”, а тепер Військово-морським силам КНР передали другий авіаносець.

  Корабель “Шаньдун” офіційно ввели в експлуатацію 17 грудня, хоча на воду його спустили ще в 2017 році.

  Офіційна церемонія введення в дію проходила в порту міста Санья на острові Хайнань. За нею спостерігав голова КНР Сі Цзіньпін, після чого піднявся на борт і оглянув почесну варту.

  “Шаньдун” є першим авіаносцем, який китайські суднобудівники зробили самостійно. Його конструкція багато в чому повторює важкий авіаносний крейсер “Варяг”.

  Через гострий брак власних авіаносців і за наявності вже десяти у США Китай оголосив про початок будівництва авіаносця проєкту 002, що буде відрізнятися від “Шаньдуна” і “Ляоніна”, які належать до проєкту 001.

  Нагадаємо, раніше цього року КНР прийняла нову стратегію національної оборони, згідно з якою Пекін відмовився брати участь у гонці ядерних озброєнь та вирішив у жодному разі не застосовувати ядерну зброю першим стосовно будь-якої країни.

  Також повідомлялося про те, що цього літа флагман британського флоту та найбільший авіаносець королівства “Королева Єлизавета” (Queen Elizabeth), який спустили на воду в 2017 році, зламався вже вдруге за кілька років.

  “НВ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *