Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  БОГАТИРЬОВА ЗАПРОПОНУВАЛА КИТАЙЦЯМ СПІВПРАЦЮВАТИ У СТВОРЕННІ ВАКЦИН

  2011-12-07

  Джерело: Укрінформ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Співробітництво України та Китаю у сфері створення вакцин, контролю над якістю медпрепаратів та традиційної народної медицини обговорили в середу в Пекіні секретар Ради національної безпеки та оборони України Раїса Богатирьова та міністр охорони здоров’я Китаю Чень Чжу, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу в КНР.

  Богатирьова запропонувала китайській стороні “спільно розробляти та виготовляти на основі нових технологій нові види вакцин проти нових видів вірусів захворювань, які постійно з’являються у світі”. “Це сфера, яка визначатиме майбутнє”, – переконана секретар РНБОУ. Вона зазначила, що Україна досягла успіху в створенні деяких видів вакцин, і у нашої країни є можливості та технології для такої роботи. На думку Богатирьової, така взаємодія може створити конкурентоспроможний на ринку продукт.

  Секретар РНБОУ нагадала, що ще у 2003 році Україна і КНР підписали угоду про відкриття лікувально-діагностичного Центру китайської традиційної медицини в Україні, але й досі цю домовленість не реалізовано. “Давайте створювати Центр без зволікання!”, – закликала Богатирьова чиновників МОЗ, які були присутні на зустрічі та Адміністрації традиційної китайської медицини.

  Чень Чжу запропонував відкрити лікувально-діагностичний Центр на базі Інституту Конфуція. Він повідомив, що китайська сторона вже внесла у план двостороннього співробітництва тему біотехнологій та методів традиційної медицини. Чень підкреслив важливість встановлення прямих контактів між лікувальними установами та дослідницькими базами, зокрема у галузі профілактики та лікування серцево-судинних захворювань та онкології.

  Сторони висловили сподівання, що підкомісія з питань співробітництва у сфері охорони здоров’я, створена у цьому році в рамках Міжурядової комісії з співробітництва між Україною і КНР, почне діяти вже у наступному році, і буде створено робочі групи у конкретних напрямах.

  Українсько-китайську угоду про співробітництво у галузі охорони здоров’я та медичної науки було підписано у 1992 році – це один із перших документів, підписаних після встановлення дипломатичних відносин між країнами.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *