Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Bloomberg: Китай зупинив торги на фондових ринках після падіння індексу на 7%

    2016-01-04

    Про це пише Конгва Кім у статті “Китай зупинив торгівлю на фондових ринках після падіння індексу на 7%”, опублікованій на сайті Bloomberg.com.

    Торги були зупинені приблизно в 1:34 вечора за місцевим часом в понеділок, після того як індекс CSI 300 знизився на 7 відсотків. Раніше 15-хвилинна зупинка на рівні 5 відсотків не змогла зупинити зниження, акції продовжили втрачати вартість, як тільки ринок знову відкрився. За словами трейдерів, зупинка сталася, згідно з очікуваннями, без яких-небудь великих технічних проблем.

    Другий за величиною в світі фондовий ринок почав рік з низькими показниками. Згідно з даними, виробництво скорочується п’ятий місяць поспіль. Інвестори передбачали зняття заборони на продажу акцій великими акціонерами в кінці цього тижня. Китайські політики пішли на безпрецедентні кроки, щоб підтримати ціни на акції під час літнього краху. Тепер вони намагаються уникнути того, щоб нестабільність фінансового ринку впливала на економіку, темп зростання якої буде найповільнішим з 1990 року.

    “Це досить драматичний початок торгів”, – сказав Кхім До, глава відділу з розробки стратегії управління змішаними інвестиціями в Baring Asset Management (Гонконг), у розпорядженні якого близько $ 45 мільярдів. “Деякі інвестори, можливо, закривали свої позиції, коли обсяги торгів були невеликими. Це могло погіршити ситуацію. Ринок було дуже важко передбачити”.

    Резонансний ефект

    Активна розпродаж в понеділок відбилася на регіональних фондових ринках, азіатські акції та американські ф’ючерси з часткою власного капіталу продовжили втрачати в ціні. Вплив китайських акцій на світові ринки зріс після того, як крах фондового ринку країни на $ 5 трлн., з середини червня до кінця серпня, похитнула впевненість інвесторів у другій за величиною економіці в світі.

    Брокерські компанії були готові зупинити торги після випробування нового механізму минулого місяця, – говорить Вільям Вонг, керівник відділу з продажу в Shenwan Hongyuan Group Co. в Гонконзі. На материкових біржах до зупинки були перепродані акції на суму приблизно 595 млрд юанів ($ 89,9млрд.), порівняно із середнім показником приблизно 1 трлн юанів в день в минулому році, згідно з даними, зібраними Bloomberg.

    Стадне почуття

    Згідно з правилами зупинки торгів, прийнятими минулого місяця, зниження індексу CSI 300 на 5% зупиняє торги акціями, опціонами і індексними ф’ючерсами на 15 хвилин, а зниження на 7 відсотків закриває ринок до кінця дня. Індекс CSI 300, який складається з компаній з великим капіталом, що котируються в Шанхаї і Шеньчжені, впав на цілих 7,02 відсотків до зупинки торгів. Індекс Shanghai Composite втратив 6,9 відсотка.

    Ймовірно, окремі інвестори в Китаї, які ведуть більш 80 відсотків торгівлі, кинулися продавати акції після першої зупинки, щоб не загрузнути на позиціях, який закріпилися на час зупинки на рівні 7 відсотків, – сказав Ендрю Салліван, керуючий директор з продажу в Haitong International Securities Group в Гонконзі. Друга зупинка сталася всього через сім хвилин, оскільки акції впали вже після першої, згідно з даними, зібраними Bloomberg.

    Китайські акції, які торгуються в Гонконгу, і не залежать від зупинок, продовжили падати після зупинки на материкових біржах. Індекс Hang Seng China Enterprises впав на цілих 4.4 відсотка, перед закриттям на рівні на 3,6 відсотка нижче.

    Продаж надлишку

    “Інвестори використовують Гонконг для хеджування своїх позицій”, – сказав Кастор Панг, керівник центру наукових досліджень в Core-Pacific Yamaichi в Гонконзі. “Автоматичні зупинки можуть збільшити наплив пропозицій на продаж”.

    Перші економічні звіти Китаю в 2016 році показали, що серія скорочень процентних ставок і збільшення податкових стимулів не змогли підвищити слабіюче зростання виробників країни. Індекс менеджерів із закупівель Caixin China Manufacturing знизився до 48,2 минулого місяця, в порівнянні з п’ятимісячним максимумом 48,6 в листопаді. Офіційні показники індексу, випущені в п’ятницю, також демонструють скорочення, в той час як масштаб послуг зріс до найвищого рівня з серпня 2014 року.

    Трейдери “песимістично налаштовані” після публікації показників індексу виробництва, – говорить Вонг. “Інвестори також стурбовані тим, що зняття заборони на продаж для великих акціонерів вплине на індекси”.

    Уразливі акції

    За оцінками Goldman Sachs Group Inc., заборону на продажі – накладений в розпал минулорічного краху на біржі – не допустив на ринок акції вартістю $ 185 млрд. Технологічні компанії будуть найбільш схильні до розпродажу, як тільки будуть зняті обмеження. За даними Baptized Capital, ці компанії тільки почали відновлюватися після падіння еталонного індексу в серпні.

    Комісія з цінних паперів Китаю 8 липня оголосив, що інвесторам з часткою, що перевищує 5 відсотків, а також керівникам компаній і директорам, буде заборонено продавати пакети акцій протягом шести місяців. Це правило послідувало за призупиненням первинних публічних розміщень і обмежень на продажі без покриття. Воно спрямоване на стабілізацію ринків капіталу на тлі “надмірного падіння” цін на акції, – говорять в органах контролю ринку цінних паперів. Комісія не уточнила, чи буде знято заборону.

    “Після зняття заборони на продаж акцій, збільшиться тиск з боку інституційних інвесторів”, – сказав Пан. Сьогодні уряд не втручався, щоб підтримати акції. “Йому необхідно побачити, як ринок впорається з новими змінами в торговельній системі”.

    “УНІАН”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *