Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Новини АУКС

  «Близький друг у серці, хоча тисячі миль розділяють»

  2020-07-31

  У середу, 29 липня, Южне отримало гуманітарну допомогу у вигляді 10 тисяч захисних медичних масок та 50 інфрачервоних безконтактних термометрів від китайського міста-партнера Панджоу.

  – Це результат наполегливої чотиримісячної роботи, – зауважив глава президії Асоціації українсько-китайського співробітництва, глава агентства з розвитку міста Южного В.Ш.Шаякубов.

  Маса вантажу з Піднебесної – 120 кілограмів. На початок організації протидії розповсюдження коронавірусної хвороби міський голова В.М.Новацький подав ідею налагодження зв’язку з керівництвом міста-партнера Панджоу, в першу чергу – з його очільником паном Лі Лінгбо. Адже КНР першою відчула наступ пандемії, спричиненої COVID-19. Подолавши пік захворюваності, Китай допомагав іншим країнам, ділячись досвідом, надаючи засоби індивідуального захисту, медичне обладнання.

  До речі, багатомільйонне місто Панджоу розташоване на півдні країни, у горах, серед населення – жодного інфікованого на COVID-19. Мер міста-побратима пан Лі Лінгбо оперативно відреагував і вже через день відповів згодою, сповістивши про зібрану гуманітарну допомогу.

  Десятого квітня вантаж доправили до амбасади України в КНР. Всебічну допомогу по дипломатичних каналах щодо транспортування до аеропорту «Бориспіль» надав посол України в Китаї пан Сергій Ка-мишев. На жаль, через деякі перешкоди з нашої сторони до 28 червня вантаж затримався в Пекіні. Авіаційним бортом все ж таки благодійну допомогу доставили в Бориспіль. Місяць тривало митне оформлення, що є найбільш трудомістким етапом здійснення імпортної операції. Отримувачем його в Україні стало державне підприємство «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров’я.

  Чотири місяці роботи увінчались успіхом – вантаж доставлено в будівлю мерії. Міський голова В.М.Новацький склав лист-подяку колезі за благодійність та увагу до громади Южного. «Близький друг у серці, хоча тисячі миль розділяють», – ці слова, написані на кожній упаковці, притаманні людям великої й щедрої душі, – переконаний Володимир Миколайович.

  Принагідно висловлено подяку й заступниці міністра охорони здоров’я пані Світлані Шаталовій, яка особисто керувала митне оформлення, транспортування та зберігання медичних виробів. Компетентними були й дії радника посольства України в КНР пана Андрія Вешкіна.

  Особистий відеозв’язок очільників міст-побратимів (незважаючи на різницю в часі – плюс п’ять годин) відбудеться в понеділок, третього серпня.

  За словами керівника управління освіти, культури, спорту та молодіжної політики ЮМР Н.Д.Конопацької, після аналізу наявних протиепідемічних засобів в освітніх закладах вміст вантажу розподілять між школами. Частину засобів передадуть педагогам і вихованцям Южненської школи мистецтв.

  Наталя ШЕКЕРСЬКА

  «Близький друг у серці, хоча тисячі миль розділяють»

  На знімку: міський голова В.М.Новацький, в.о. начальника УОКСМП ЮМР С.В.Алексєєва, глава президії Асоціації україно-китайського співробітництва, глава агентства розвитку м. Южного В.Ш.Шаякубов.

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.