Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Блискуча перемога Михайла Романчука на чемпіонаті світу

  2018-12-17

  Українець Михайло Романчук на останніх метрах дистанції вирвав золото чемпіонату світу на короткій воді у італійця Грегоріо Палтріньері. З одною медаллю, зате якою, повертається збірна України з світової першості на короткій воді в Ханчжоу (Китай)!

  Золото завоював на 1500 м вільним стилем Михайло Романчук. 14.09,14 – переможний час 22-річного плавця з Рівного став новим рекордом змагань і України.

  Тактика приїзду на чемпіонат світу безпосередньо перед стартом кваліфікації на 1500 м, яку вибрали Михайло Романчук та його тренер Петро Нагірний, повністю себе виправдала. Спортсмен з першим результатом (14.21,50) вийшов у фінал на своїй коронній дистанції, в той час як його головний суперник чемпіон світу (2014 року) і віце-чемпіон (2012, 2016) італієць Грегоріо Палтріньєрі – тільки з четвертим (14.28,97) . Проте саме цим двом фахівці передрікали боротьбу за золото Ханчжоу. І не помилилися!

  Слід зауважити, що інтрига трималася до самого кінця вирішального запливу, який очолював протягом всієї дистанції Палтріньєрі. Романчук по початку поступався не тільки італійцеві, але ще і Яну Мицько. Але дуже скоро молодий чех почав здавати, як втім, і всі інші учасники запливу. Вже на чотириста метрів італійсько-український дует лідерів випереджав інших суперників більше, ніж на два корпуси.

  До позначки 1300 метрів Романчук балансував на відстані півтори секунди від випереджаючого графік свого ж світового рекорду Палтріньєрі. Але ближче до кінця дистанції, італієць почав втрачати швидкість, а наш спортсмен навпаки додавав. На останньому повороті він був ще другим, але 25 метрів йому вистачило для того, щоб вирвати перемогу, побивши свій же рекорд України зразка торішнього чемпіонату Європи на короткій воді в Копенгагені (14.14,59) і встановивши новий рекорд змагань (14.09,14). Попередній – 14.15,51 належав корейцеві Пак Тхе Хвану і був встановлений ним в переможному фіналі на минулому чемпіонаті світу в канадському Уинсорі-2016.

  Відзначимо, що Романчук всього секунду з гаком не дотягнув до світового рекорду Палтріньєрі (14.08,06). Сам же італієць на цей раз зупинив секундомір на позначці 14.09,87.

  Для учня Петра Нагірного золото Ханчжоу стало першою в кар’єрі медаллю чемпіонатів світу на короткій воді, до цього він вигравав півторашку в 25-метровому басейні на чемпіонаті Європи-2017.

  – Це дуже важлива перемога, – зазначив Михайло Романчук в своєму коментарі офіційному сайту FINA. – Після чемпіонату Європи у мене була пауза у тренуваннях, пов’язана з весіллям. І я радий, що зміг добре підготуватися до світової першості і завоювати золото. Упевнений, воно мене мотивує на подальші перемоги. Тому що моє тіло точно здатне на більше.

  Звичайно, мені хотілося побити світовий рекорд вже в цьому запливі в очній боротьбі з його володарем Палтріньєрі. Але, на жаль, не вийшло. Я продовжу тренуватися і сподіваюся на наступних стартах зможу показати все, на що здатний.

  Зауважимо, що українська збірна востаннє мала золото “зимового” чемпіонату світу в Стамбулі-2012, коли 200 м на спині виграла Дарина Зевіна.

   

  0c9e9e9be287b4c96004a02853222d53

   

  DuiDqwsXcAA7PS0

  “newsmir”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *