Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Біля Нікополя урочисто встановили першу сонячну панель

  2018-10-10

  4 жовтня біля Нікополя, в селі Старозаводське, урочисто встановили першу сонячну панель. Електростанція стане найпотужнішою в Україні і однією з трьох найбільших в Європі.

  Будівництво сонячної електростанції потужністю 200 МВт планують завершити в рекордні терміни, до кінця року.

  Урочистий захід відкрили Генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко і представник китайської компанії СМЕС Cao Qing. Також у заході взяв участь радник голови ДнепрОГА Юрій Голік.

  Договір на проектування і будівництво Нікопольської сонячної електричної станції (СЕС) компанії підписали навесні 2018 року. Після цього приступили до будівництва станції.

  В рамках реалізації проекту планують встановити 740 тисяч сонячних панелей китайського виробництва і 80 інверторних станцій з силовими трансформаторами і розподільними пристроями, які зможуть забезпечити електрикою  160 000 будинків і підприємств.

  Загальний обсяг інвестицій в це будівництво складе 230 мільйонів євро. Незважаючи на те, що станція ще не працює, вже зараз кожен місяць в місцевий бюджет відраховують півтора мільйона гривень.

  Весною 2019 року Нікопольської СЕС планують підключити до Об’єднаної енергетичної системи України.

  Слід зазначити, що сонячна електростанція займатиме площу 400 гектарів. Ця площа порівнянна з територією 560 футбольних полів.

  Важливим аспектом є те, що інвестори обіцяють створити нові робочі місця. Крім цього, електростанція не шкодитиме довкіллю, а вироблена енергія буде чистою.

   

  e58299bc41e7fb10c701130c5cb27_mid

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *