Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  «Без обмежень” — це не що інше, як риторика», – посол Китаю в ЄС

  2023-04-05

  Посол Китаю в Євросоюзі Фу Цун заявив, що Китай не на стороні Росії у війні в Україні, пише LB.ua з посиланням на The New York Times.

  У інтерв’ю посол Китаю в Європейському Союзі зазначив, що критики неправильно витлумачили відносини КНР з Росією. Він зауважив, що зв’язки двох країн не такі вже «безмежні», як колись заявляли їхні лідери.

  Лише за три тижні до того, як Росія вторглася в Україну, президенти Володимир Путін і Сі Цзіньпін підписали спільну заяву, в якій проголосили «безмежність» дружби між їхніми країнами. Але посол Фу Цун сказав, що Китай не був на стороні Росії у війні, і що деякі люди «навмисно неправильно це тлумачать».

  Він додав: «Без обмежень» — це не що інше, як риторика».

  Пан Фу Цун звернув увагу, що Китай не надав Росії військової допомоги та не визнав її спроб анексувати українські території, включаючи Крим і Донбас.

  За словами посла, Пекін не засудив вторгнення, оскільки він нібито «розуміє заяви Росії про оборонну війну проти вторгнення НАТО», а також тому, що уряд КНР вважає, що «причини конфлікту Росії з Україною складніші», ніж кажуть західні лідери.

  Стосовно відсутності контактів між лідерами України й Китаю посол Фу зауважив, що Сі Цзіньпін «дуже зайнятий» і взагалі, на його думку, увага до розмови Сі та Зеленського занадто перебільшена, а між двома країнами «відбуваються постійні контакти на нижчому рівні».

  «Я знаю, що люди зосереджені на президентському дзвінку. Але той факт, що президент Сі не розмовляє із президентом Зеленським, не означає, що Китай на боці Росії в «українському питанні», – сказав Фу.

  Посол Китаю Фу Цун зробив ці заяви перед поїздкою до Китаю президента Франції Еммануеля Макрона і президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

  «Без обмежень" — це не що інше, як риторика», - посол Китаю в ЄС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *