Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Байден розповів про зустріч із прем’єром Китаю на саміті G20

  2023-09-11

  Джо Байден під час зустрічі з прем’єр-міністром Китаю Лі Цяном на полях саміту G20 в Індії сказав йому, що Сполучені Штати не мають наміру стримувати розвиток КНР.

  Як передає Укрінформ, про це Байден розповів на пресконференції у столиці В’єтнаму, текстову версію якої публікує Білий дім.

  «Ми говорили про те, про що йшлося на конференції (саміті G20 – ред.) в цілому. Ми говорили про стабільність… Це було зовсім не протистояння», – сказав президент США.

  Він наголосив, що Сполучені Штати не прагнуть стримувати розвиток Китаю чи роз’єднання двох найбільших економік світу. «Про що була ця поїздка – вона була менше про стримування Китаю. Мова не йде про ізоляцію Китаю… Я не хочу стримувати Китай. Я просто хочу переконатися, що у нас є відносини з Китаєм, які розвиваються», – сказав Байден, додавши, що такі зустрічі на найвищому рівні є важливим способом «переконатися, що ми говоримо про одне й те саме».

  Американський лідер також висловив припущення, що економічні труднощі Китаю утримають Пекін від спроби силою встановити контроль над Тайванем. «Зараз у Китаю складні економічні проблеми з цілої низки причин… Тому я не думаю, що Китай вторгнеться на Тайвань», – зазначив він, припустивши, що Пекін наразі не має такої потужності, як раніше.

  Водночас Байден підкреслив, що Сполучені Штати не відмовляться від обмеження доступу Китаю до матеріалів, що можуть бути використанні з військовою метою. «Чого я не збираюся робити, так це продавати Китаю матеріали, які посилять його здатність створювати більше ядерної зброї, активніше розвивати військову діяльність, яка суперечить тому, що більшість країн у регіоні вважає позитивним розвитком», – заявив президент США.

  «Але, як я вже сказав, ми щиро не хочемо завдати шкоди Китаю. Нам усім буде краще, якщо Китаю буде добре, і будуть дотримуватись міжнародні правила», – додав Байден.

  Зауважимо, що китайська сторона про зустріч прем’єра з американським лідером наразі не інформує.

  Як повідомляє Укрінформ, прем’єр-міністр КНР Лі Цян заявив, що між Китаєм і Європейським Союзом немає геополітичного протистояння чи конфлікту інтересів.

   

  Байден розповів про зустріч із прем’єром Китаю на саміті G20

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *