Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Діяльність / Діяльність АУКС

  АУКС і Китайська асоціація оптових сільгоспринків CAWA домовились співпрацювати у просуванні української агропродукції в КНР

  2016-03-31

  29 березня 2016 року в Посольстві України в КНР у Пекіні відбулася зустріч керівництва Асоціації Українсько-Китайського співробітництва (АУКС) та Китайської асоціації оптових сільськогосподарських ринків (CAWA). У зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол України в КНР Олег Дьомін, радник-посланник з торгово-економічних питань Посольства України в КНР Віктор Танасійчук, голова правління АУКС, співголова Українсько-Китайської Ділової Ради (УКДР) Роберт Бровді, віце-голова АУКС і УКДР та постійний представник цих організацій в Пекіні Ігор Литвин, президент Китайської асоціації оптових сільськогосподарських ринків (CAWA) пан Ма Цзенцзюн (Ma Zengjun).

  Слід відзначити, що ділові контакти між українською та китайською асоціаціями започаткувались у серпні 2015 року. Саме тоді, під час першої зустрічі та переговорів у Пекіні керівництва АУКС і CAWA, було зафіксовано спільність позицій та взаємну зацікавленість сторін в активізації торгівлі сільгосппродукцією між двома країнами. Адже обидві асоціації здатні суттєво посприяти у цій справі. З одного боку, АУКС безпосередньо і як співзасновник Української частини УКДР об’єднує у своїх рядах багатьох вітчизняних експортерів, зацікавлених у присутності на китайському ринку. З іншого боку – асоціація CAWA, що об’єднує понад 300 великих (з річним оборотом не менше 100 млн. юанів) оптових сільськогосподарських ринків на території КНР і є однією з провідних структур у сфері планування, регулювання та забезпечення продовольчого сектору країни.

  DSC_9807 (2)

  Подальші контакти й спілкування, зокрема під час організованої CAWA 8-ї Всекитайської виставки з міжнародної торгівлі сільгосппродукцією (листопад 2015 р. м. Чженьчжоу), засвідчили необхідність тіснішої комунікації та підписання рамкового документу про співпрацю, що і стало головним приводом для нової зустрічі керівництва асоціацій.

  Відриваючи її, голова правління АУКС та співголова УКДР Роберт Бровді ознайомив президента китайської асоціації CAWA з новими тенденціями та експортною динамікою українського АПК. Було відзначено, що за підсумками 2015 року Китай вийшов на перше місце серед імпортерів української сільгосппродукції. Обсяг взаємної торгівлі цією продукцією між країнами склав 1,3 млрд. дол. США, а на китайський ринок змогли успішно вийти понад 130 українських компаній.

  За словами Роберта Бровді аграрна продукція з України стала визнаною і конкурентною в Китаї. Потенціал та перспективи збільшення її поставок дуже серйозні, а інтерес українських експортерів до китайського ринку – надзвичайно великий. Тим більше, що продовольчий попит найбільшого світового споживача, яким є Китай стабільно зростає, а Україна уже входить до вузького кола країн-постачальників (особливо зерна і рослинних олій). За його словами розширити доступ китайського споживача до якісних українських товарів, збільшити обсяги та номенклатуру двосторонньої торгівлі, якраз і покликані такі асоціації, як АУКС і CAWA.

  У свою чергу, президент китайської асоціації Ма Цзенцзюн наголосив на необхідності якнайшвидшого поглиблення ділових відносин між двома структурами, підкресливши, що місце, обране для проведення переговорів та підписання двосторонніх документів, свідчить про велику увагу української держави до розширення торговельного співробітництва з Китаєм та активну підтримку експортерів. На його думку, в контексті “зеленого” і “органічного” споживчих трендів, а також завдань, які ставить перед собою китайська сторона щодо насичення власного продовольчого ринку високоякісною та екологічною продукцією, співпраця з українськими виробниками та постачальниками є дуже актуальною.

  DSC_9790 (3)

  В ході зустрічі сторони обговорили питання взаємодії двох структур, окреслили алгоритм налагодження співробітництва між виробниками і постачальниками з України та провідними реалізаторами продукції на китайському ринку. За результатами переговорів Роберт Бровді та Ма Цзенцзюн підписали Меморандум про взаєморозуміння між АУКС і CAWA щодо співпраці в просуванні та торгівлі сільськогосподарською продукцією. Асоціації україно-китайського співробітництва з китайською асоціацією оптових сільськогосподарських ринків. Документ охоплює різні сфери та форми співробітництва і передбачає тісну взаємодію двох структур.

  В рамках підписаного документу, сторони співпрацюватимуть в напрямках обміну та спільного використання ринкової інформації, сприятимуть ефективній торговельній діяльності та розширенню можливостей бізнесу для обох країн. Серед іншого сторони планують обмінюватися інформацією щодо наявності продукції та попиту на неї, можливостей і механізмів збуту, зареєстрованих і ліцензованих суб’єктів , а також всіляко сприятимуть розширенню потенційних ринків і бізнес-можливостей для сільгосппродукції. Для реалізації цілей Меморандуму передбачено створення двосторонньої робочої групи.

  На завершення учасники зустрічі висловили переконаність, що завдяки конструктивним спільним діям, асоціації АУКС і CAWA зможуть в подальшому відігравати роль ефективного комунікатора та помічника у взаємодії зацікавлених бізнесових структур України і Китаю.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *