Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  АРБУЗОВ ПООБІЦЯВ ПІДТРИМКУ КИТАЙСЬКИМ ІНВЕСТОРАМ

  2013-09-25

  Джерело: УКРІНФОРМ

  Кабінет Міністрів зробить усе можливе для комфортної роботи китайських бізнесменів, інвесторів та банків в Україні.

  Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов під час зустрічей у вівторок з керівниками двох найбільших банків КНР, передає власний кореспондент Укрінформу.

  «Хочу завірити вас, що у нашого уряду найсерйозніші наміри щодо підтримки програм, які могли б відбутися між нашими державами. Нам би дуже хотілося налагодити відносини між нашою державою і вашим банком”, – сказав Арбузов президенту найбільшого у КНР Промислово-комерційного банку Китаю (ICBC) І Хуейманю.

  Під час переговорів з цим банком йшлося, у першу чергу, про розвиток іпотеки. «Китай і наш банк з цікавістю дивимося у бік України», – заявив І Хуеймань. Він відзначив великий досвід очолюваного ним банку у реалізації програм будівництва бюджетного житла: у загальному портфелі банківських угод ICBC іпотечне будівництво досягає п’ятої частини.

  Якщо з Промислово-комерційним банком Китаю Україна ще тільки шукає шляхи можливої взаємодії, то ряд інших китайських банків вже працює на вітчизняному ринку. Зокрема, перший віце-прем’єр-міністр обговорив з головою правління Держбанку розвитку Китаю Ху Хуайбаном впровадження в Україні енергопроектів за участю китайських інвестицій. «Основна тема, яка непокоїть сьогодні нашу країну, це енергетична безпека», – сказав глава української делегації, додавши, що запрошує китайський банк «стати партнером України у цьому питанні».

  Перший віце-прем’єр нагадав, що між НАК «Нафтогаз України» і банком у 2012 році було підписано угоду про використання китайських технологій. «Ми сьогодні готові обговорити цей контракт, і з боку уряду зробити повну підтримку цій програмі. Ми бачимо глибокий сенс у ній і всіляко її супроводжуватимемо і повністю підтримуватимемо», – пообіцяв Арбузов.

  ICBC і Китайський банк розвитку входять у «Велику четвірку» найбільших держбанків КНР.

  За перші 8 місяців цього року Китай інвестував у нефінансовий сектор 156 країн світу 56,6 млрд дол.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *