Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Андрій Єрмак сподівається, що призначення Посла України в КНР відбудеться найближчим часом

  2022-08-11

  Україна зацікавлена ​​у прогнозованих, зрозумілих та взаємовигідних відносинах з Китаєм. Про це в ексклюзивному інтерв’ю для “Інтерфакс-Україна” заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

  «Позиція президента та представників його команди полягає в тому, що Україна дуже зацікавлена ​​у прогнозованих, зрозумілих та взаємовигідних відносинах з Китаєм. З перших днів війни ми говорили про те, що від позиції Китаю, який має серйозний вплив на Російську Федерацію, також багато залежить. Як ми бачимо, на сьогодні Китай, як і раніше, займає нейтральну позицію. Ми сподіваємося, що, як мінімум, вона такою і залишатиметься. Однак, ми не втрачаємо надії на те, що поглиблення контактів на різних рівнях призведе до того, що Китай займе більш проукраїнську позицію. На наш погляд, вона б відповідала перспективам розвитку наших відносин», — сказав він, відповідаючи на питання про ризики зміни позиції Китаю стосовно війни в Україні.

  Андрій Єрмак також зазначив, що до війни Китай був найбільшим торговим партнером України та що українська сторона відкрита до діалогу. «Далі м’яч на стороні наших китайських партнерів», — підсумував він.

  Глава Офісу президента України також сподівається, що найближчим часом питання призначення Посла у КНР буде закрито.

  «Я знаю, що наше Міністерство закордонних справ дуже серйозно ставиться до позиції майбутнього кандидата. Ця робота не припиняється і є однією зі стратегічних та дуже важливих завдань МЗС. Я дуже сподіваюся, що найближчим часом це питання буде закрите, оскільки посол у Китаї, який гідно представляв би інтереси України особливо в цей період, нам дуже потрібен», — зазначив він.

  Довідково: Після смерті Сергія Камишева з березня 2021 року тимчасовою повіреною у справах України в КНР призначено Жанну Лещинську.

  Андрій Єрмак сподівається, що призначення Посла України в КНР відбудеться найближчим часом
  Фото: depositphotos

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *