Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Анатолій Корзун: Україна має потужну енергосистему та розвинуту транспортну інфраструктуру

  2018-07-24

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолій Корзун провів зустріч з представниками Торгової палати по імпорту і експорту машинно-технічної і електричної продукції Китаю.

  У заході взяли участь представники Департаменту вугільно-промислового комплексу Міненерговугілля, представники  Посольства КНР в Україні та керівники компаній «CCTEG Shenyang Engineering Company», Чжецзян Ащсінь Інструмент Ко, ЛТД, Китайської залізничної міжнародної групи, ВАТ «Китайська національна корпорація по імпорту і експорту технологій», міжнародної інжинірингової  компанії групи POWERCHINA. Сторони обговорили питання співпраці в енергетичному секторі.

  Анатолій Корзун ознайомив делегацію КНР з інвестиційними можливостями України в енергетичному секторі. Заступник Міністра повідомив про плани з добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, впровадження проекту «Енергоміст «Україна – Європейський Союз», будівництво  об’єктів відновлювальної енергетики тощо.

  За його словами, ще одним об’єктом, який потребує інвестування, є шахта «Нововолинська № 10», яка збудована на понад 90% і може зацікавити потенційних інвесторів.  Шахта має достатні запаси, а Україна потребує вугілля для роботи теплової генерації як регулювальної потужності. Також Україна зацікавлена в розвитку малих об’єктів енергетики в регіонах.  «Ми поставили завдання щодо досягнення повної незалежності від  постачання будь-яких енергоресурсів», – наголосив Анатолій Корзун. «Наразі триває також робота щодо нарощування власного видобування газу, щоб Україна стала експортером, а не імпортером природного газу», – додав заступник Міністра.

  Презентуючи інвестиційні можливості енергетичного сектору, Українська сторона зазначила про стратегічну мету інтегруватися до європейської енергосистеми та системну роботу в цьому напрямі. З огляду на це співпраця з Україною в енергетичній сфері має значні переваги та є надзвичайно перспективною.

  Китайська делегація ознайомила з можливостями китайських компаній щодо участі в будівництві ГЕС та ГАЕС, енергоблоків атомних електростанцій, впровадження об’єктів з отримання коксу з вугілля, будівництва об’єктів відновлювальної енергетики, зокрема сонячних електростанцій.

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *