Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  АМКУ рекомендує УЗ скасувати заборону на закупівлю коліс з Китаю

  2021-07-19

  Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав АТ «Укрзалізниця» обов’язкові для розгляду рекомендації, які стосуються скасування заборони використовувати суцільнокатані колеса виробництва двох компаній з Китаю – Maanshan Iron & Steel Co., Ltd і Taiyuan Heavy Railway Transit Equipment Co., Ltd. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

  У ньому наголошується, що під час розслідування АМКУ було з’ясовано, що УЗ у 2020 році відправила своїм вагоноремонтним підприємствам факсограму, яка містила заборону використовувати колеса двох вищезгаданих компаній. Залізничний регулятор пояснював це невідповідністю китайської продукції вимогам ГОСТу 10791-2011.

  АМКУ зазначає, що сертифікація коліс відповідно до вимог ГОСТу належить до виключних повноважень органів з оцінки відповідності. Зараз це ДП «ДОСЗТ» (Державне підприємство «Дніпропетровський орган із сертифікації залізничного транспорту») і ДП «УкрНДІВ» (Державне підприємство «Український науково-дослідний інститут вагонобудування»). Тобто, на думку АМКУ, УЗ не мала повноважень ні здійснювати оцінку відповідності коліс, ні встановлювати заборону на їх використання.

  «Комітет очікує, що зазначені рекомендації позитивно вплинуть на стан конкуренції на загальнодержавному ринку суцільнокатаних вагонних коліс і приведуть до виведення на нього нових учасників у короткостроковій перспективі», – резюмує комітет.

  АМКУ рекомендує УЗ скасувати заборону на закупівлю коліс з Китаю
  Фото: АМКУ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *