Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  AliExpress перестав приймати рублі та надсилати замовлення до Росії

  2024-05-29

  Китайська компанія Alibaba, що володіє маркетплейсом AliExpress, перестала приймати рублі і не дозволяє оформити поставку в Росію. Про це повідомляє Главком із посиланням на росЗМІ.

  «З російських карт оплата більше не проходить, за винятком деяких банків, але, швидше за все, Alibaba ці гроші просто поверне через кілька днів», − розповів експерт на ринку маркетплейсів Артем Бобцов.

  За словами експерта, тепер російським покупцям доведеться задіяти схеми з казахстанськими, киргизькими та вірменськими картами. При цьому для фізичної доставки товарів до Росії доведеться вдатися до «якихось транзитних схем», що призведе до подорожчання та втрати «економічного сенсу» у придбанні продукції на маркеплейсі.

  Політика Alibaba пов’язана насамперед із загрозою вторинних санкцій, через які виникли й інші проблеми з російськими платежами в Китаї, каже економічний експерт Семен Новопрудський. За його словами, у спільній заяві за підсумками переговорів президента РФ Володимира Путіна та лідера КНР Сі Цзіньпіна в Пекіні йдеться, що сторони докладатимуть зусиль для організації безперебійних взаєморозрахунків, але конкретний механізм, як це робитиметься, у документі не прописано.

  «У разі платежів відомо, що КНР намагається перевести їх від російських контрагентів на невеликі так звані регіональні сільські банки. Через те, що таких трансакцій багато, а кредитні організації невеликі, то компаніям із РФ доводиться, за їхніми власними відгуками, іноді чекати на проходження переказів чи не місяць і більше», − зазначив експерт.

  Однак, за словами Новопрудського, у випадку з Alibaba так зробити набагато складніше, оскільки у банківських платежів більше варіантів, ніж у покупок на конкретному маркетплейсі.

   

  AliExpress перестав приймати рублі та надсилати замовлення до Росії

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *