Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Alibaba придбав найбільшу англомовну газету Китаю China Morning Post

  2020-02-05

  Перше, що зробить новий власник, – скасує платний доступ до новин.

  Складні обставини, пов’язані з коронавірусом, не скасовують економічне життя Китаю, яке продовжує розвиватися. Видання China Morning Post, яке постійно інформує весь світ про події останніх днів, найближчим часом змінить власника: його придбав китайський гігант електронної комерції Alibaba.

  Про це повідомила на своїх сторінках сама про себе провідна англомовна газета Гонконгу China Morning Post.

  Alibaba Group, китайський гігант електронної комерції, придбав Південно-Китайську газету Morning Post і всі інші медіа-активи у SCMP Group і зобов’язався підтримувати редакційну незалежність і вкладати кошти в підвищення якості контенту.

  Хоча на сторінках газети не вказується, в яку суму обійшлася угода, інші, неназвані, джерела стверджують, що нібито було сплачено 2 млн. 60,6 тис. гонконзьких доларів ($ 267 млн. США) готівкою.

  За словами Джозефа Цая, виконавчого віце-президента, придбання об’єднає цифрову міць Alibaba з передовим досвідом SCMP і прокладе шлях до того, щоб 112-річна газета перетворилася на глобальний медіа-об’єкт, що охоплює Китай для читачів по всьому світу.

  Компанія Alibaba має намір скасувати платний доступ до новин, який діяв десять років, щоб газета могла залучити більше читачів по всьому світу.

  “Деякі кажуть, що газетна індустрія – це завмираюча індустрія. Ми не бачимо цього таким чином. Ми розглядаємо це як можливість використовувати наш технологічний досвід і наші цифрові активи для розповсюдження новин способом, якого ніколи раніше не було”, – сказав він.

  Цай, якого охрестили “чаклуном, що насилає дощ”, підкреслив, що новий власник вважає збереження якості контенту та довіри читачів ключовими принципами газетного бізнесу.

  Останні слова вичерпно характеризують власника інтернет-гіганта Alibaba Джека Ма – мільярдера, який починав свою кар’єру шкільним вчителем.

  South China Morning Post — найстаріша англомовна газета Гонконгу, заснована ще при китайськоій династії Цин в 1903 році. УСвого часу вона вважалася найбільш прибутковою в світі, але останнім часом зіткнулася зі скороченням тиражів і доходів на тлі все більшого залучення читачів в інтернет. Щоденний тираж SCMP зараз становить 104 тис. примірників.

  Засновник Alibaba Group Джек Ма вважається другим у рейтингу найбагатших людей Китаю. За даними журналу Forbes, його статки перевищують 23 млрд. даларів.

  Людині належать його статки повною мірою лише в тоді, коли вони не перевищують мільйон доларів.

  Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав засновник Alibaba Джек Ма.

  “Коли в тебе з’являється 20 мільйонів, з’являються проблеми. З’являються потреби складати бюджетний баланс, стежити за біржею тощо. А коли в тебе більше мільярда долара – це не твої гроші, це твоя відповідальність. Люди вклали в тебе гроші, тому що вирішили, що ти можеш ними краще розпорядитися. Тому важливо правильно витрачати гроші в правильних місцях”, – сказав він.

   

  “DT.UA”

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *