Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  АКТИВІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНИХ ЗВ’ЯЗКІВ МІЖ УКРАЇНОЮ І КИТАЄМ

  2017-06-08

  «Останнім часом між Україною і Китаєм спостерігається активізація культурних зв’язків», – заявив в ексклюзивному інтерв’ю кор. Сіньхуа міністр культури України Євген Нищук.

  Eugene Nischuk.

  У вересні 2016 року українська делегація на чолі з Є.Нищуком взяла участь в Першому Міжнародному культурному ЕКСПО Шовкового шляху. Цей захід відбувся в місті Дуньхуан, пров. Ганьсу, Північно-Західний Китай, який в далекому минулому вважався воротами в Китай на Великому Шовковому шляху.

  За словами міністра, досвід передачі культурних традицій між українцями і китайцями має «глибоке коріння», адже історичні та архівні дані свідчать про те, що Стародавній Шовковий шлях проходив через територію України. На сучасному етапі яскравим проявом цієї збереженої спільності є органічна сполучуваність двох культур. «У Шевченківському національному заповіднику в Каневі є прекрасна виставка китайських художників за творами Тараса Шевченка. Це дивовижні роботи: картини з мотивами Шевченка, але виконані в китайській традиції», – заявив Є. Нищук.

  Міністр також зізнався, що торішня поїздка в Китай допомогла йому усвідомити, як багато спільного мають українська і китайська культури, незважаючи на всю свою унікальність. Зокрема, в ході візиту Є.Нищук відвідав виставку гончарства, звернувши увагу на те, що стародавні китайці і представники трипільської цивілізації використовували схожі орнаменти. «Коли я показав наші горщики китайським художникам, то вони сказали: «Наскільки ж це родинно і близько!»», – згадує Є. Нищук.

  За словами Євгена Нищука, останнім часом українсько-китайські культурні зв’язки отримали широкий розвиток. Зокрема, дві країни здійснили обмін виставками місцевих художників, який в майбутньому продовжиться. До того ж нещодавно в Україні побували представники ряду китайських компаній, щоб обговорити можливість спільного кіновиробництва. «Колись у нас вже була така практика, і зараз мова йде про її відновлення», – пояснив міністр й додав, що в рамках співпраці в цій сфері Україна може залучити «чималі інвестиції» з КНР.

  «Китайці надають великого значення українській музиці, балету, а також традиційній культурі – танцям, народній культурі, костюмам, бо вони пишаються своєю давньою культурою і цінують інші культури з інтелектуальною глибиною», – сказав Нищук.

  У планах на найближчу перспективу – організація в Піднебесній гастролей українських театрів і ансамблів народної музики. Згодом китайські глядачі також зможуть познайомитися з творчістю танцювальних колективів з України, зокрема балетних труп.

  Міністр культури також висловив задоволення тим, що українсько-китайські культурні зв’язки розвиваються не тільки завдяки зусиллям центральних органів влади двох країн, але й з ініціативи на місцях. Наприклад, Національний музей історії України у Другій світовій війні вже багато років здійснює тісну і дружню співробітництво з Меморіальним музеєм війни Опору китайського народу японським загарбникам і Меморіальним музеєм «Пінцзіньска битва» , м.Тяньцзінь.

  Євген Нищук впевнений, що інтенсивні культурні контакти між Україною і Китаєм дадуть поштовх активному розвитку двосторонніх зв’язків і в інших галузях. «Адже саме культура допомагає вибудувати довіру і повагу один до одного», – зазначив міністр.

  “ТЯНЬСЯ ЛІНК”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *