Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Акції китайських компаній за 2020 рік зросли майже на $4,9 трлн

    2021-01-05

    Ринкова вартість компаній Китаю, акції яких торгуються на відкритому ринку, за 2020 рік зросла майже на $4,9 трлн завдяки швидкому відновленню країни після пандемії коронавірусної інфекції, високої активності у сфері первинних розміщень, стрімкого росту споживчих і технологічних компаній.

    Удвічі швидше Штатів

    Капіталізація китайських компаній з лістингом на біржах від Нью-Йорка до Шанхая злетіла на 41% і досягла $16,7 трлн, свідчать дані S&P Global Market Intelligence з початку року по 22 грудня. Для порівняння, аналогічний показник американських компаній виріс на 21% – до $41,6 трлн.

    «Це був дуже успішний рік для Китаю», – відзначає головний інвестиційний директор KraneShares Брендан Ахерн. Відновлення економіки країни, апетит глобальних інвесторів до швидкозростаючих акцій та стійкий ринок IPO працюють на користь Китаю. «Кінцевим результатом є дуже різке зростання розмірів ринків капіталу», — вважає експерт.

    На Китай припадає майже третина зростання капіталізації світового ринку акцій в цьому році, за даними S&P. Глобальний ринок виріс на 16% – до $104 трлн.

    Всупереч обставинам

    Істотний підйом вартості китайських компаній стався незважаючи на посилення тертя КНР і США з приводу технологій, торгівлі та фінансів, а також спроби американського уряду відмовити пенсійні фонди та інші фінінститути від вкладень в китайські акції, пише The Wall Street Journal.

    У грудні президент США Дональд Трамп підписав закон, згідно з яким компанії з лістингом на американських біржах повинні проходити перевірку аудиторами, яких перевіряє Рада з нагляду за бухгалтерською звітністю публічних компаній (PCAOB). Китай же відмовляється надавати американським регуляторам доступ до документів аудиторської перевірки.

    Прийнятий закон зобов’яже Комісію з цінних паперів і бірж (SEC) вводити заборону на торги акціями компаній, які не проходили аудиторську перевірку PCAOB протягом трьох років поспіль. Також компанії повинні будуть розкривати інформацію про те, чи належать вони іноземному уряду або контролюються ним.

    Крім того, індексний провайдер MSCI Inc. з 5 січня 2021 року виключить зі складу своїх індексів акції семи китайських компаній, що підпадають під американські санкції. В тому числі, це торкнеться паперів найбільшого китайського чипмейкера Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC), China Railway Construction Corp. і China Communications Construction Co.

    Цей крок MSCI був пов’язаний з тим, що в середині листопада Трамп підписав указ, що забороняє американським компаніям і приватним інвесторам володіти акціями 31 китайської компанії, які, за даними Білого дому, є постачальниками оборонного сектора, а також спецслужб КНР.

    У emerging markets переважає Азія, в Азії — Китай

    Частка китайських акцій у двох найбільш популярних індексах emerging markets від MSCI і FTSE Russell в кінці листопада перевищувала 40% в порівнянні з менш ніж 30% п’ять років тому.

    «Якщо ви купуєте акції світових emerging markets, ви купуєте непропорційно більше Азії, а в ній непропорційно більше Китаю», — зазначає глава відділу стратегій на фондових ринках Азіатсько-Тихоокеанського регіону HSBC Геральд ван дер Лінде.

    На гіганта інтернет-торгівлі Alibaba Group Holding Ltd. припадає близько 7% індексу MSCI EM, в розрахунок якого входять акції представників 26 країн. Це більше частки всіх компаній Бразилії, які включені в даний індикатор.

    Найбільші китайські компанії по капіталізації

    Ринкова вартість інтернет-гіганта Tencent Holdings на 24 грудня становила $683 млрд. Друге місце за цим показником займала Alibaba $601 млрд, третє — виробник міцного алкоголю Kweichow Moutai Co. $352 млрд. Далі йдуть Industrial & Commercial Bank of China Ltd. (ICBC) з капіталізацією в $256 млрд і страховик Ping An Insurance — $227 млрд.

    Котирування акцій Moutai з початку 2020 року злетіла більш ніж на 58%. Компанія вже кілька років є найбільшим по капіталізації виробником міцного алкоголю у світі, випереджаючи не тільки своїх західних конкурентів Diageo Plc і Anheuser-Busch InBev SA, але і Coca-Cola Co., LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE і Toyota Motor Corp.

    У січні-вересні іноземці збільшили обсяги вкладень в акції Moutai більш ніж на 30% — до $404 млрд, свідчать дані Народного банку Китаю.

    Позитивні фактори

    Сприятливий вплив на котирування акцій китайських компаній надав цілий ряд факторів — в тому числі те, що Китай показав свою стійкість перед обличчям пандемії COVID-19 і першим серед найбільших країн повернувся до економічного зростання, відзначає WSJ. Це підвищило впевненість як самих китайців, так і інвесторів в китайські активи.

    Курс китайської нацвалюти зміцнився більш ніж на 6% відносно долара США в цьому році.

    Інтернет-компанії, включаючи Tencent, Pinduoduo і Meituan отримали вигоду від того, що споживачі стали ще більш активно використовувати онлайн-шопінг і гри. Крім того, привернув до себе увагу цілий ряд IPO представників КНР, включаючи розміщення акцій JD Health в Гонконзі обсягом $3,5 млрд, а також фінтех-компанії Lufax в Нью-Йорку на $2,4 млрд.

    За даними S&P, в цілому китайські компанії в рамках первинних розміщень залучили близько $1,3 трлн за 2020 рік.

     

    “silkbridge”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *