Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  2,5 млрд гривень за китайським кредитом ДПЗКУ виплатили з бюджету

  2022-02-01

  Міністерство фінансів переказало замість Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ) 2,5 млрд грн за кредитом перед китайським Ексімбанком. Про це повідомляє «Економічна правда» із посиланням на відповідь відомства на запит видання.

  Згідно з кредитним договором між ДПЗКУ та китайським «Ексімбанком» погашення відбувається кожні пів року: 21 січня та 21 липня.

  З суми у 96,4 млн доларів, яку корпорація повинна була сплатити Китаю 21 січня, державний трейдер сплатив лише 8,8 млн доларів. Решту платежу у сумі 87,6 млн доларів було сплачено Міністерством фінансів в рамках держгарантії – це близько 2,5 млрд грн. Переказ відбувся в термін, 21 січня.

  Як раніше зазначало видання, у разі дефолту ДПЗКУ мали два сценарії: держава сплатить або черговий платіж за кредитом, або доведеться платити залишок кредиту – 900 млн дол. та відсотки за ним, або близько 25 млрд грн.

  У разі реалізації першого сценарію, у бюджеті на 2022 рік закладено достатньо коштів на виплати за зернову корпорацію – 6,9 млрд грн.

  Також, як повідомили у Мінфіні, Україна отримала відповідь від уряду Китаю на лист про реструктуризацію «зернового» кредиту. Китайська сторона запропонувала розв’язати це питання на рівні відповідних органів. У відомстві наголошують, що українська сторона наполягатиме на реструктуризації.

  2,5 млрд гривень за китайським кредитом ДПЗКУ виплатили з бюджету

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *