Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  18 провідних вчених НУК і 6 вчених з університетів-партнерів відправляться до Китаю для підготовки наукових контрактів

  2018-03-16

  В рамках реалізації другого етапу інвестиційного плану розвитку науки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова на 5 мільйонів доларів до Китаю поїдуть 18 провідних вчених з кораблебудівного вузу.

  Виконуючий обов’язки ректора НУК Володимир Блінцов зазначив: «Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова є лідером співробітництва з КНР у сфері проведення спільних наукових досліджень. Під керівництвом ректора Рижкова Сергія Сергійовича була успішно розпочата інтенсивна робота в 3 провінціях КНР: Цзянсу, Шаньдун, Чжецзян. Наприкінці 17-го року ректоратом НУК був затверджений план інвестиційного розвитку науки університету, в рамках якого планується залучити інвестиції в наукові колективи на 5 млн доларів США протягом 5 років».

  Також Володимир Блінцов нагадав про перший етап реалізації інвестплану.

  «Першим етапом реалізації плану став унікальний в Україні проект з підготовки PhD-студентів громадян КНР, в рамках якого було підписано 28 контрактів загальним обсягом фінансування в 560 000 доларів. У реалізації проекту задіяно 5 наукових шкіл університету, які очолюють провідні вчені ВНЗ. Наступним етапом виконання інвестиційного плану стало формування 50 наукових пропозицій для участі в державних грантових програмах КНР з розвитку науки різного рівня: City level, Province level and University grant», – зазначив Блінцов.

  За результатами відбору пакету пропозицій, обрано 24 роботи, які планується представити спільно з іноземними партнерами на участь в грантових програмах КНР. Слід зазначити, що наукове співробітництво відбувається в тісній взаємодії з промисловістю, всі наукові заявки на гранти будуть представлені в грантовій комісії спільно з китайськими заводами.

  «Наприкінці березня цього року команда провідних вчених НУК відправиться до КНР з пакетом наукових пропозицій для попереднього подання їх керівникам заводів КНР, з якими планується подальша подача спільних грантових заявок», – зазначає проректор з НПР та інновацій Сергій Рижков.

  За результатами переговорів проректора НУК Сергія Рижкова з представниками заводів КНР, китайська сторона повністю взяла на себе витрати, пов’язані з перельотом і перебуванням українських вчених в КНР. 3 березня в конференц-залі Науково-дослідної частини НУК відбулась робоча зустріч з вченими, для підготовки робочого візиту в КНР. Сформована команда вчених НУК представляє 10 наукових шкіл університету, які підготували 18 проектів для подання китайським партнерам.

  083d7452626f6e64b96ec0b734811_mid

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *