Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ КНР Ван Ї

  2020-10-05

  Міністр закордонних справ Ван Ї з ініціативи української сторони провів телефонну розмову з главою МЗС України Дмитром Кулебою. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

  Ван Ї заявив, що в найважчий для Китаю момент боротьби з коронавірусом президент України Володимир Зеленський направив голові КНР Сі Цзіньпіну телеграму зі співчуттями, а представники різних верств українського суспільства різними способами висловили Китаю свою підтримку. “У даний час Україна також перебуває перед загрозою епідемії, і Китай прагне надати Україні посильну допомогу в тому, що стосується медичних засобів, а також поділитися з українською стороною всім наявним досвідом щодо профілактики і контролю над епідемією”, — зазначив глава МЗС КНР.

  Ван Ї підкреслив, що Китай, як стратегічний партнер України, прагне продовжувати поглиблювати китайсько-українське співробітництво в справі спільного будівництва “Одного поясу і одного шляху” і конвертувати потенціал двостороннього співробітництва в практичні результати. За словами Ван Ї, в Україні працюють, навчаються і живуть близько 4 тис. громадян Китаю. “Сподіваюся і вірю в те, що Україна зможе надати їм всю необхідну підтримку і допомогу, а також захистити їх здоров’я і безпеку”, — зазначив глава китайського МЗС.

  За словами Ван Ї, епідемія є глобальним викликом і потребує спільної реакції всієї світової спільноти.

  У свою чергу, Д. Кулеба зазначив, що Китай показав зразок ефективної боротьби з епідемією. “У нинішній ситуації, коли епідемія охопила вже весь світ, всі країни можуть подолати цей важкий час, тільки якщо вони об’єднаються. Окремі політики, виходячи зі своїх власних цілей, намагаються зводити наклепи на Китай, однак ці спроби не мають жодного підґрунтя. Україна щиро вдячна Китаю за активне надання їй медичних засобів для боротьби з епідемією, прагне ретельно вивчити китайський досвід, продовжувати поглиблювати контакти і співпрацю з Китаєм і боротися з епідемією спільними зусиллями. Влада України надає велику увагу розвитку відносин з Китаєм і разом з китайською стороною прагне до подальшого розвитку відносин стратегічного партнерства. Україна докладе всіх зусиль для забезпечення здоров’я і безпеки китайських громадян, які перебувають на її території”, — підкреслив Д. Кулеба.

  Фото МЗС

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *