Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Зосередитись на постепідемічному періоді та побудувати нову модель розвитку — COIFair 2020

    2020-12-01

    25 листопада в Китайському національному конференц-центрі міста Пекін проходив урочистий 12-й Ярмарок іноземних інвестицій в Китаї — COIFair 2020, організований Китайською Асоціацією з розвитку підприємств за кордоном (Chinese Overseas Development Association — CODA). На цій конференції були присутні дипломати посольств та консульств у Китаї та представники установ Китаю з 85 країн світу, в тому числі посли в Китаї з 31 країни.

    Заступник генерального секретаря Комісії з питань національного розвитку та реформ пан Гао, взяв участь у конференції та виступив з промовою, згадавши останні виступи Голови КНР Сі Цзіньпіня , на значних міжнародних відеоконференціях про новий курс Китаю спрямованого на розвиток. Щоб пережити епідемію та досягти основних стратегічних результатів, треба зосередитись на реалізації позитивного росту найбільших економік світу, прискорити побудову нової схеми розвитку. За період 3-го і 4-го кварталів основні економічні показники стабільно покращуються, а питання щодо стабілізації економіки за рік обговорювалось разом з іншими напрямками розвитку, таких як просування міжнародного співробітництва “Пояс і Шлях” в епідемічну епоху, які отримали позитивні відгуки та оцінку учасників.

    Генеральний секретар Шанхайської організації співробітництва пан Норов у своєму виступі акцентував увагу на посиленні міжнародного співробітництва в профілактиці та боротьбі з новою епідемією COVID-19, протидії політизації епідемії та торгового протекціонізму, а також пришвидшити вихід з економічної кризи, особливо країн-членів ШОС та світу загалом.

    Посли в Китаї з Мексики, Аргентини, Пакистану, Ірану, Ефіопії та Анголи вийшли на сцену, щоб взяти участь у “Діалозі послів”, пояснивши політику економічного розвитку власної країни та переваги залучення китайських інвестицій у підприємства. Усі шість послів висловили вдячність за головні досягнення Китаю у боротьбі з епідемією, також ознайомились з будівництвом інфраструктури, розвитком та використанням ресурсів, співпрацею із закордонними індустріальними парками, великими даними, штучним інтелектом і культурним обміном.

    У свою чергу дипломати Посольства України в КНР провели низку зустрічей з окремими учасниками заходу та організаторами, які дозволили довести сигнали щодо перспектив інвестування в інфраструктуру, ІТ-сектор, АПК України, а також щодо реформ, покликаних забезпечити якісну трансформацію економіки нашої держави (цифровізація, побудова “зеленої” економіки тощо). Захід став корисною нагодою для з’ясування бачення китайських бізнес-кіл щодо перспективи ділової взаємодії в умовах пандемії та з урахуванням рівня розвитку сучасних телекомунікаційних технологій (5G, fintech, internet of things тощо).

    У другій половині дня паралельно було проведено 7 підфорумів, уряд Казахстану високо оцінив Китайсько-Казахстанський форум з питань потенціалу та інвестиційного співробітництва на тему “Виклики та ризики відновлення роботи та виробництва в умовах епідемії”. Заступник міністра закордонних справ республіки Казахстан Алмас Айдаров взяв участь у форумі й виступив з промовою в онлайн-форматі, Чжен Чипінг Заступник директора Департаменту іноземних інвестицій Державного комітету з розвитку та реформ також виступив зі спеціальною промовою. Обидві сторони зробили акцент на впливі епідемічної ситуації на іноземні інвестиції та капітал, відповідно обговорили шляхи їх вирішення. Адже період будівництва інвестиційних проєктів в Казахстані затягнувся, а пересування людей серйозно обмежене.

    “Китайський форум з питань співробітництва в області розвитку промисловості та надзвичайних ситуацій” та “Форум міжнародного співробітництва будівництва нової інфраструктури” — це перші й основні заходи. Генеральний секретар ШОС Норов зранку відвідав церемонію відкриття, після чого виступив з промовою на “Форумі розвитку демонстраційної зони ШОС”. На таких підфорумах, як “Північноамериканське інвестиційне співробітництво”, “Китайсько-європейське інвестиційне співробітництво” та “Інноваційна модель співпраці країн Близького Сходу”, представники Китаю та іноземних країн охоче брали участь, та уважно слухали опонентів. Усі з ентузіазмом обговорювали нагальні питання, особливо як зменшити збитки завдані епідемічною ситуацією, тому кожен має бути відвертим і рішучим. З іншого боку, для компаній, що бажають прискорити інтеграцію в нову внутрішню і міжнародну модель подвійного циклу розробки, брати участь у високоякісному будівництві «Пояс і шлях», аж до оцифровування і тем про штучний інтелект та великі дані, на всіх підфорумах були найбільш популярними.

    Цей форум створив зону переговорів “віч-на-віч”, протягом дня ставало дедалі більше учасників, урядові департаменти, представники компаній та підприємств з Китаю та інших країн проводили переговори, як результат ефективність заходу міжнародного рівня була висока.

    Через необхідність нормалізації профілактики та боротьби з епідемією на цій конференції була присутня китайська сторона, та запрошені лише представники посольств та консульств Китаю, незважаючи на це захід був дуже жвавим. Понад 800 представників з Китаю та інших країн зареєструвались для участі у COIFair, що з одного боку відображає популярність та вплив цієї ярмарки. Особливо зараз коли нова хвиля епідемії повертається в деяких країнах, і пересування людей знову обмежене, крім того, за останні декілька років глобалізація зазнала негативної реакції, що вплинуло на іноземні інвестиції та співробітництво загалом. Хто б що не говорив, на Ярмарку іноземних інвестицій всі згадували реальні дії Голови КНР Сі Цзіньпіня його політику відкритості, прискорення побудови нової моделі розвитку та концепцію Спільноти єдиної долі людства, всі учасники зосередились на постепідемічному періоді та створенні платформ для китайських й іноземних учасників ринку, пошуку можливостей для бізнесу та просуванню світової економіки на ранніх етапах виходу з кризи.

    В цьому році представникам Асоціації Українсько-Китайського Співробітництва, через епідемію коронавірусу не вдалося відвідати захід, проте 4 роки поспіль починаючи з 2016 брали участь. Визначним роком для АУКС став 2018, під час якого відбулося підписання Меморандуму про співробітництво між Китайською Асоціацією з розвитку підприємств за кордоном і Головою Президії АУКС Шаякубовим В’ячеславом. Варто зазначити, що Китайська Асоціація з розвитку підприємств за кордоном найбільш впливова недержавна організація в Китаї, яка об’єднує більше ніж 1000 бізнес компаній. Тому для АУКС це дійсно значна подія, яка дала новий поштовх розвитку відносин між цими двома впливовими асоціаціями, як у торгово-економічній сфері, так і в надходженні китайських інвестицій в нові проєкти України.

    Зосередитись на постепідемічному періоді та побудувати нову модель розвитку — COIFair 2020

     

    Зосередитись на постепідемічному періоді та побудувати нову модель розвитку — COIFair 2020

     

    Фото: Посольства України в КНР

     

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *